2 червня: що було в Сумах і Сумській області наприкінці робочого тижня – Область – Сумские новости

ВС 02 июня 2023 в 15:34

Війна з росією

Вночі та вранці невгамовний ворог завдав 17 ударів з артилерії та мінометів по п'яти громадах: Білопільській, Зноб-Новгородській, Середино-Будській, Шалигинській та Юнаківській. Унаслідок обстрілу дістала поранення одна цивільна особа.

Упродовж дня 2 червня росіяни понад 180 разів обстріляли вісім громад: Білопільську, Великописарівську, Зноб-Новгородську, Краснопільську, Миропільську, Середино-Будську, Хотинську та Юнаківську. Загинув один мирний житель, інший дістав поранення. Пошкоджено адміністративну будівлю, три будівлі цивільної інфраструктури, аптеку, нежитлове приміщення, багатоповерховий і приватний житловий будинок, п'ять приватних домашніх господарств, автомобіль, скутер, зерновий елеватор, лінію електропередач.

Надзвичайна ситуація

Напередодні виникла пожежа на Роменському полігоні побутових відходів. Завдяки рішучим діям працівників ДСНС вдалося оперативно ліквідувати пожежу. Однак небезпека загоряння та інші загрози, пов'язані зі зберіганням відходів на подібних полігонах у Сумській області, продовжують мати місце. Вони можуть призвести до екологічної катастрофи в нашому регіоні.

Інша пожежа 1 червня спалахнула в житловому секторі в одному з населених пунктів Шосткинського району. Унаслідок ворожого обстрілу загорілися господарські будівлі та споруди місцевих жителів. Рятувальники зуміли погасити вогонь.

Безпека

Однією з найважливіших проблем в Україні є замінування російськими окупантами сільськогосподарських земель, розташованих у прифронтових районах. Таких угідь чимало і на Сумщині. ООН ухвалила рішення про виділення 10 млн. доларів на роботи, пов'язані з розмінуванням проблемних сільськогосподарських земель.

Турбота про дітей

Для дітей із сімей:

  • ВПО;
  • які проживають у прифронтових районах Сумської області, де ведуться бойові дії;
  • які опинилися в складній життєвій ситуації

відкрив двері новостворений центр "Простір, дружній до дитини". Центр було створено за участю кількох організацій: Карітас Україна, Карітас Австрія та ЄС. Цей центр включає в себе:

  • дитячий садок (для дітей 3-6 років);
  • гурток гри в шахи;
  • гурток правознавства;
  • заняття англійською мовою (для школярів);
  • заняття з психологом і логопедом

Центр "Простір, дружній до дитини" розташований за адресою: вул. Героїв Небесної сотні, 3. Центр працює з 9:00 до 17:00. Усі гуртки та заняття працюють безкоштовно.

Джерела: Сумська обласна військова адміністрація, Сумська міська рада, ОК Північ, ГУ ДСНС України у Сумській області