22 квітня: як почався у Сумах і на Сумщині новий тиждень – Область – Сумские новости

ВС 22 апреля 2024 в 18:53

Війна з росією

Вночі росіяни один раз вдарили з артилерії по Середино-Будській громаді. Лише б гавкнути. Упродовж дня окупанти 182 рази піддали обстрілу з артилерії, гранатометів, мінометів і FPV-дронів шість громад: Великописарівську, Краснопільську, Миропільську, Середино-Будську, Хотинську та Юнаківську.

Сумна статистика війни:

  • За минулий тиждень ворог 169 разів обстріляв Сумщину. Загинули двоє мирних мешканців і дістали поранення 14 цивільних осіб;
  • Дедалі частіше загарбники, крім ствольної артилерії і мінометів, вдаються до авіаударів, використовуючи керовані авіабомби і ракети, а також FPV-дрони.

Захист і безпека

Навколо Сум триває планова робота зі зведення оборонних споруд.

Протягом минулого тижня піротехніки ДСНС Сумщини виявили та знешкодили 35 вибухонебезпечних предметів у Конотопському, Охтирському, Сумському та Шосткинському районах. Загалом від початку року було знищено 320 небезпечних пристроїв.

Зрада Батьківщині

У Сумах заарештували і засудять 55-річного мешканця, який збирав і передавав росіянам інформацію про місцерозташування в місті особового складу і техніки ЗСУ, а також підтримував військові дії окупантів.

Проблема з електропостачанням

Через негоду в Сумській області виявилися знеструмленими 3400 жителів. Загалом без електрики залишаються 7600 жителів 93 населених пунктів області, включно з 4100 осіб, які позбавлені світла через бойові дії.

Культура

У вівторок 23 квітня в міській галереї Сум відкриються дві виставки:

  • Художня виставка "З Україною в серці". Автори – вихованці народної студії образотворчого мистецтва "Країна мистецтва" Сумського ПДЮ. Початок о 16:00;
  • "Ми підемо із зоопарку" – виставка зображень тварин, занесених до Червоної книги. Автор, Михайло Грудій, створив образи різних психологічних станів, притаманних як людям, так і тваринам. Початок о 17:00.

Джерела: Сумська обласна військова адміністрація, Сумська міська військова адміністрація, ОК Північ, Національна поліція