24 лютого: головні події у Сумах та в Сумській області – Область – Сумские новости

ВС 24 февраля 2023 в 23:45

Головне – це сумна дата. 24 лютого – річниця початку повномасштабної війни, яка була розв'язана Росією проти України. Ось уже протягом року щодня від рук агресора гинуть українці, воїни та мирні жителі, але Україна, включно з Сумщиною, продовжує давати гідну відсіч ворогові. Сумська область одна з перших взяла на себе удари російської армії. Внаслідок вторгнення загарбників на Сумщину було окуповано 172 населені пункти з 1490. Було пошкоджено 4824 об'єкти інфраструктури, сотні житлових будинків, лікарень, шкіл, дитячих садків, десятки мостів та доріг.

До ворожих обстрілів та втрат неможливо звикнути. Ненависть до загарбників досягла такої міри, що незабаром, зовсім скоро платину прорве, і незліченні потоки благородного гніву українців зметуть на своєму шляху позиції окупантів.

Є за що ненавидіти та бажати загибелі росіянам. Адже навіть 24 лютого вони посміли обстрілювати Сумську область – майже 50 ударів з артилерії та мінометів було завдано по чотирьох громадах: Краснопільській, Новослобідській, Хотинській та Юнаківській. Викликаючий випадок стався в районі одного з сіл у Хотинській громаді. О 16:36 росіяни обстріляли керованою протитанковою ракетою маршрутне таксі. Внаслідок обстрілу було контужено водія та трьох пасажирів. Постраждалих було доставлено до Сумської обласної клінічної лікарні. Цікаво, як після цього обстрілу мирної маршрутки відрапортували "браві стрілки" своєму командуванню? росіяни – злиденні духом, приречений на вимирання народ.

Рік війни для Сумщини – це не тільки стійкість і мужність бійців, а й міцний дух, добра воля та кипуча енергія мирних жителів нашого регіону, що втілилися в десятках та сотнях відновлених мирних об'єктів, масових благодійних акціях та волонтерській діяльності, спрямованих на підтримку ЗСУ, досягнення у галузі культури та спорту, у різних проектах, покликаних увічнити пам'ять героїв Сумщини, які віддали життя за свободу України.

Джерела: Сумська обласна військова адміністрація, Сумська міська рада, ОК Північ