30 березня: як жилося Сумам і Сумській області цього дня – Область – Сумские новости

ВС 30 марта 2023 в 23:28

Війна з росією

30 березня виповнилося 400 днів від дня початку війни з росією. Загарбники по-своєму "відзначили" цю сумну для України дату – 54 рази обстріляли з гранатометів і мінометів Білопільську та Середино-Будську громади, а на територію Краснопільської громади скинули з БпЛА два вибухових пристрої. Унаслідок обстрілів і бомбардування було поранено одного мирного жителя та пошкоджено приватний будинок і недіюче зерносховище.

Благодійність

У Великочернеччинському старостинському окрузі відбувся благодійний концерт "Переможна пісня весни" та ярмарок, на якому місцеві мешканці продавали різні смаколики та випічку. Завдяки цим заходам вдалося зібрати 18 тис. грн., які підуть на ремонт військової техніки Сумської 27-ої артилерійської бригади.

Благодійна організація "Smart medical aid UA" передала Сумській обласній дитячій лікарні реанімаційний автомобіль, який оснащений спеціальним обладнанням, призначеним для перевезення новонароджених, які потребують невідкладної допомоги. Вартість реанімобіля разом з обладнанням становить близько 3,4 млн. грн.

Культура

Ансамбль сучасного бального танцю "SKY" школи №12 завоював Гран-прі, виконавши запальне танго на Міжнародному конкурсі мистецтв "Перлина лотоса" (Київ).

Спорт

Сумські юні спорстмени, вихованці КДЮСШ "Динамо" та КДЮСШ "Суми", відмінно виступили на чемпіонаті України з самбо, що 24-26 березня відбувався в Тернополі, – вибороли в різних вагових категоріях три золоті (Єлизавета Драновська, Лілія Язикова, Софія Гречка) і дві бронзові (Дар'я Сухоставець, Іван Мордовець) медалі. Молодці, самбісти!

Джерела: Сумська обласна військова адміністрація, Сумська міська рада, ОК Північ