30 найкращих пісень незалежної України: вибір ONUKA | Новости музыки

У день 30-ї річниці Незалежності України ми попросили лідерку гурту ONUKA Нату Жижченко скласти для нас особливий святковий плейлист. У ньому — 30 знакових пісень незалежної України, від Братів Гадюкіних до The Hardkiss.

«Це мій авторський треклист, дуже особистий, складений на власний смак, — коментує ONUKA. — Тут немає всесвітньо визнаних героїв: Ірини Білик, гурту „Океан Ельзи“ чи „KAZKA“. У цьому плейлисті є експериментальна музика, електронна, але тут є стовпи, які оминути не можна, які „зробили“ мене».

Брати Гадюкіни — «Файне місто Тернопіль», 1994

Що «Брати Гадюкіни», що «Файне місто Тернопіль» — як афоризми, тому що це вросло в нашу мову. Вони живі легенди, герої нашого часу. Це дуже круті «діди» — основа української сцени. 

ВВ — «Танці», 1987 (рік написання пісні)

Я вибрала саме цю пісню та кліп, бо це відео — чистий артхаус. 

ВУЗВ — «Бо вже той день, коли», 1997

Пісня, яка пройшла перевірку часом. Можливо, нині вона звучить не так серйозно, але все одно це легендарний трек. 

Марина Одольська — «Твій літак», 1997

Я виокремлюю Марину Одольську за її образ: зачіску, красу, голос, очі, за те, що вона така стильна. Ця пісня реально класна. 

ТНМК — «Зроби мені хіп-хоп», 1998

ТНМК — це взагалі феномен. Так круто, що гурт досі разом, що вони такі особливі. Їхні голоси можна впізнати з першого звуку. Вибрала цю пісню, бо слухала її ще школяркою — текст знаю напам’ять. Це та українська сцена, яку знає більшість. 

Скрябін — «Танець пінгвіна», 1998

Скрябін — взагалі окрема любов. Я люблю Скрябіна за те, що там була електроніка, за тексти, метафори, алегорії. «Танець пінгвіна» — вже наша історія. 

ULIA LORD — «Танець душ», 1998

Ця пісня хоч і не дуже відома, але, думаю, вона поклала цеглинку у фундамент української музики.

Росава — «День і ніч», 2001

Вона мені завжди подобалася — і кліп, і образи. Люблю Росаву за етномотиви в музиці. 

Zavoloka — Plavyna, 2005

Це електронна музика родом з України, яка всесвітньо відома. У нас із Zavoloka кілька спільних треків. Це людина, яка грала на розігріві Афекс Твіна! Для непідготовлених слухачів трек може звучати дивно, але це сміливе звучання… 

Крихітка — «У мене є мен», 2005

Я пам’ятаю, як цей трек вийшов зі студійної версії. Пісня неймовірна. 

Esthetic Education — Machine, 2006

Мені дуже подобався цей гурт, хоча це зовсім не той стиль, який я слухала. Мені імпонує Юрій Хусточка як митець і вокаліст. Цей трек, мабуть, найвідоміший в їхній біографії.

Katya Chilly — Ya — Molodaya, 2006

Цю артистку я не могла оминути увагою: вона — людина-епоха. Смілива, яскрава.  

Gaitana — «Шаленій», 2008

Мабуть, найпопсовіший персонаж у моєму плейлисті, але мені дуже подобається ця пісня, бо вона світла, тепла, не вульгарна. Як потім я дізналася, саундпродюсером був Евген Філатов (нині Євген — чоловік Нати та саундпродюсер гурту ONUKA). На той час я його ще не знала…

The Maneken — Hope, 2011

Я вибрала цей трек, бо це наша перша з Євгеном пісня в дуеті. У мене тоді не було проєкту ONUKA, а був Tomato Jews. Цей період був переломний для мене. Згодом цю пісню ми часто виконували на концертах і з гуртом The Maneken, і ONUKA. Вона вийшла чуттєвою. 

Dakhabrakha — Sho z-pod duba, 2007

Про мою любов до Dakhabrakha нічого й додавати не треба. Ще я люблю цей трек, бо він увійшов у саундтрек до серіалу «Фарго», фанаткою якого я є. Величезне досягнення, яке важко перевершити. 

Jamala — «Заплуталася», 2014

Тут знову з’являється Євген Філатов… Євген зробив вагомий внесок в українську музику як саундпродюсер. Я пам’ятаю, що коли навчалася в школі, то пісні, які робив Женя, завжди можна було виокремити як якісні. До речі, трек Джамали, з яким вона перемогла на Євробаченні — «1944», також аранжував Євген. 

Erised — Pray, 2016

Шкода, що гурт розпався. Шкода, що вони не змогли продовжити свою творчість. Але ця пісня точно залишиться в пам’яті. 

Alloise — Merry-Go-Round, 2016

З Аллою ми були разом у Tomato Jews. Свого часу вона зробила величезний внесок в електронну музику. Мені дуже подобається саме ця пісня, у ній відчувається ностальгія за чимось вічним. 

PUR:PUR — We do change, 2015

Я вважаю Нату Сміріну класною вокалісткою та авторкою пісень. Ця пісня реально цікава, вона збагачує українську музику. 

LATEXFAUNA — Lime, 2018Lime — перший трек гурту, який я почула. Зверніть увагу на їхній фірмовий суржик, він цікавий і колоритний. Вважаю, що це один з особливих гуртів. The Hardkiss — «Журавлі», 2018

Tha Hardkiss входять в ешелон популярної української музики. «Журавлі» —  не типове їхнє звучання, але я впевнена, що це їхня візитівка. Ця пісня як «Червона рута» — сподіваюся, що її чекає таке саме велике майбутнє, і вона стане класикою. Пісня варта цього. 

CEPASA — Waves, 2018

Можливо, для деяких слухачів назва Cepasa буде невідомою — це електронний проєкт Павла Левченка. Обов’язково раджу подивитися відео.

Jerry Heil — «Постіль», 2018

Всі знають Джері Хейл за піснею «Охрана, отмєна». Але мені дуже подобається саме «Постіль» — хочеться, щоб було більше місця таким пісням і таким артистам. 

Гурт [О] — «Роби любов», 2018

Я слухала цю пісню безліч разів поспіль. Для мене музика і текст ідеальні. 

Alina Pash — Bitanga, 2019

Це вже такий бренд — Bitanga. Кліп Аліни в мене асоціюється з новою епохою. 

alyona alyona — «Залишаю свій дім», 2019

Alyona alyona — це вибух, прорив, фонтан у хіп-хоп музиці. Тут букет бодипозитиву, хіп-хопу, українськості, натуральності. Це важко переоцінити. Мені дуже подобається відео на трек «Залишаю свій дім» —  сумне, трагічне. 

Tvorchi — Believe, 2019

Я про них дізналася ще до хайпу —  Джамала розповіла мені про цей гурт. Я рада, що в нас є такі музиканти, яким вдається відкривати перспективу. Бажаю їм тримати цю лінію розвитку.  

KRUTЬ — OK, 2019

Марина Круть тонка, особлива та чуттєва. Мені здається, не всі можуть зрозуміти таку музику — вона побудована на грі напіввідтінків. 

Тонка — «Плач», 2021

Цікавий проєкт Альони Карась. Ці треки важко передбачити: чи залишаться вони в моєму плейлисті, чи вплинуть вони на українську музику, чи вплинуть на загальну картину індустрії. Але нині я слухаю «Тонка» із насолодою. 

ВАГОНОВОЖАТЫЕ — «Касета», 2021

Мені дуже імпонує концепт гурту ВАГОНОВОЖАТЫЕ. Це більше ніж музика — це поезія, імпровізація. Трек «Касета» особливий тим, що входить до проєкту, який стосується Чорнобиля. Відео і посил дуже мене зворушили. Зважаючи на мою прискіпливість до цієї теми, хочу виявити їм величезну повагу. 
 

27 серпня гурт ONUKA відіграє великий сольний концерт у КВЦ «Парковий».


Источник