5 порад для автовласників, як уникнути обману на СТО | |

Неприємні сюрпризи під час ремонту авто знайомі багатьом. Недобросовісні майстри вдаються до різних хитрощів, щоб збагатитися за ваш рахунок. Як уникнути обману на СТО, розповість детальніше “Дніпро Оперативний”. 

Несподівані” поломки:

Схема: майстер знаходить “серйозні” поломки, яких не було, і пропонує дорогий ремонт або робить та потім вимагає гроші. 

Захист:

Перечитайте договір. Переконайтеся, що у ньому є пункт погодження додаткових робіт із клієнтом. Якщо нема такого пункту, шукайте інше СТО. Якщо пункт є, ви не повинні платити за нав’язані роботи.

Зверніть увагу на порядок узгодження. Якщо вас нема на місці, СТО зобов’язаний зателефонувати вам перед початком додаткових робіт. Краще записуйте розмову з майстром, щоб мати докази.

Заміна справної деталі:

Схема: замість дійсно несправної деталі міняють ту, що й так працює.

Захист:

Якщо ви не знаєте, що з вашим автомобілем, попросіть менеджера СТО пояснити суть несправності. Наполягайте, щоб вам показали проблемну деталь, бажано демонтовану. Також вимагайте від СТО чіткого опису несправності у висновку діагностики. Не викидайте документ, він може стати вам у нагоді у разі суперечки зі СТО. Це допоможе уникнути непотрібних ремонтних робіт.

“Нова” стара деталь:

Схема: майстер видає стару деталь за нову, лише протерши її.

Захист:

Наполягайте на тому, щоби вам віддали всі зняті з вашого автомобіля запчастини. Не дозволяйте їх викидати. Якщо ви вирішили бути присутнім при ремонті, вимагайте, щоб всі деталі, що замінялися, були розкладені у вас на увазі. Це дозволить вам проконтролювати хід роботи та переконатися, що вам дійсно встановили нові запчастини.

Обман з маслом:

Схема: замість повної заміни масла, лише доливають його та міняють фільтр.

Захист:

Завжди контролюйте процес зливу. Наполягайте на тому, щоб злив масла відбувався у вашій присутності. Дізнатися скільки масла має бути злито з вашого автомобіля можна з посібника з експлуатації та прослідкуйте за тим, щоб злите масло було виміряне.

“Оригінальні” підробки:

Схема: замість оригінальної деталі ставлять дешеву підробку.

Захист:

  • контролюйте розкриття упаковки з деталлю та порівняйте серійні номери.
  • Відмовтеся від “ексклюзивних” деталей.
  • Якщо ви хочете замінити на більш надійну, привезіть з собою фірмові запчастини з документами.

Отже, звертайтеся лише до перевірених СТО з гарною репутацією, прочитавши заздалегідь відгуки в інтернеті або отримавши відповідну рекомендацію. Порівняйте ціни на послуги в кількох СТО. І не соромтеся контролювати процес ремонту.

Нагадаємо, ми писали раніше, як завести авто з розрядженим акумулятором: рекомендації для водіїв