Альбом Джамали QIRIM номінували на Шевченківську премію

QIRIM від Джамали, що вийшов цього року, потрапив у лонгліст Шевченківської премії у номінації «Музичне мистецтво». Це найвища державна нагорода за внесок у розвиток української культури.

Альбом висунуло АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Це збірка кримськотатарських пісень у пишних оркестрових аранжуваннях, раніше його презентували з симфонічним оркестром у Києві та Ліверпулі. Ми також включали QIRIM у список найкращих українських альбомів 2023 року (поки що). 

Комітет Шевченківської премії цього року оголосив номінантів у категоріях «Література», «Літературознавство і мистецтвознавство», «Публіцистика», «Журналістика», «Візуальні мистецтва», «Кіномистецтво» і «Театральне мистецтво». Серед них: гурт Hudaki Village Band за концерт «Музика із серця України», стрічка «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, документальний фільм «Юкі», «20 днів у Маріуполі» та інші.

Традиційно нагородження відбувається 9-го березня, на день народження Тараса Шевченка. Премію заснували у 1961-му, 2023 став першим роком, коли премію не вручили у цю дату.