АЛЛА МАЗУР СТАЛА ЖЕРТВОЮ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЇВ І РОЗПОВІЛА УКРАЇНЦЯМ, ЯК УБЕРЕГТИСЯ

Українська телеведуча Алла Мазур, яка у минулому році втратила батька, повідомила, що її Telegram-аккаунт зламали інтернет-шахраї. Кіберзловмисники розіслали контактам знаменитості повідомлення із проханням позичити гроші.

На своїй сторінці у Facebook ведуча “ТСН.Тиждень” закликала всіх, хто має її номер телефону, не реагувати на фейкові повідомлення і подякувала тим, хто не повірив й особисто їй зателефонував. Також Мазур звернулася до всіх українців і розповіла, як захистити свій профіль від злому.

“Перевірте, будь ласка, свої налаштування. Зробіть двофакторну автентифікацію, якщо ще не налаштували. Будьте уважні та обережні”, – закликала телеведуча.

При вході в свої облікові записи більшість людей використовують лише один спосіб підтвердження особи. Зазвичай це – введення логіна і пароля. Однак це недостатньо надійно. Двофакторна аутентифікація – це використання одразу двох різних способів підтвердження. Вона дозволяє значно посилити рівень вашого захисту та убезпечити персональні дані від кіберзловмисників.

ДОДАТКОВИМ ФАКТОРОМ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ МОЖЕ БУТИ ПІДТВЕРДЖЕННЯ:

  • через код, надісланий у смс;
  • через дзвінок на мобільний;
  • через лист на e-mail;
  • через надсилання сповіщення – така можливість, наприклад, є для акаунтів Google;
  • через код, згенерований за допомогою спеціальних мобільних додатків (наприклад, Google Authenticator, Microsoft Authentificator чи інші) тощо.

ЯК ВСТАНОВИТИ ДВОФАКТОРНУ АВТЕНТИФІКАЦІЮ:

  1. Увійдіть у потрібний акаунт (Facebook, Telegram, Google чи інший).
  2. Зайдіть у розділ меню Налаштування, а потім Безпека.
  3. Оберіть пункт із налаштуваннями двофакторної аутентифікації (або двоетапної перевірки), якщо така функція є.
  4. Виконайте всі необхідні дії за запропонованою інструкцією.