Археологи знайшли на Полтавщині сім стародавніх поселень – Новости Полтавы и области

Археологи прозвітували про результати розкопок на Полтавщині протягом 2022-2024 років. Їм вдалося віднайти стародавні поселення, які стали новими об’єктами культурної спадщини.

Про це ЗМІСТу повідомив директор історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост.

 

Протягом 2022-2024 років розвідками обстежили 186 га території на теренах Котелевської, Опішнянської, Зіньківської громад. Там під час робіт відкрили сім нових об’єктів культурної спадщини. Усі вони – стародавні поселення:

  • поселення «Котельва ІІ» (знахідки епохи бронзи та скіфського часу);
  • поселення «Старий кар’єр» (знахідки епохи бронзи та скіфського часу);
  • два поселення черняхівської культури неподалік Котельви (давньоримська доба);
  • безіменне поселення неподалік Котельви (знахідки скіфського часу);
  • поселення «Геїсів яр ІІ» неподалік Більська (знахідки епохи бронзи);
  • два поселення бабинської культури, територія лівого берега Ворскли в Котелевській громаді.

Археологам вдалося знайти ці об’єкти завдяки місцевим, які повідомляли про поодинокі знахідки під час земляних робіт. Після цього дослідники обстежували ділянки де виявили знахідки за допомогою новітнього обладнання та відкривали нові поселення.

Нагадаємо, що на Полтавщині також розкопали два кургани. Дослідники працювали на курганах могильника Скоробір. Серед знахідок – уламки посуду, наконечники стріл та прикраси.

Могильник Скоробір знаходиться поблизу Більського городища. Комплекс відкрили у 2019 році й з того часу археологи досліджують його кургани. 

Перший курган об’єднував два окремих насипи з трьома похованнями. Перша могила була майже повністю розграбована та перекрита колодами. Дослідникам вдалося віднайти уламки двох мисок та черпак. У третьому похованні окрім кісток небіжчика знайшли уламки ліпленої миски та бронзові наконечники стріл. Ці поховання датуються останньою чвертю VI століття до нашої ери.

Другий курган теж пограбували у давнину. Від скелета похованого залишилися череп та декілька кісток верхньої частини тіла. У могилі археологи знайшли сагайдачний набір із бронзовими наконечниками стріл та деталі кінської вуздечки: залізні вудила, псалії, прикраси шкіряних ремінців у вигляді бронзових бляшок та ворворки. Поховання датуються другою чвертю V століття до нашої ери.

археологія, знахідки, артефакти


Источник

Залишити відповідь