Архів реставрує карти Полтавської губернії – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Архівні карти.

Джерело: Полтавська ОВА

Анастасія Татаренко20 березня 2024, 11:03

В архіві реставрують та ремонтують картографічні документи Полтавської губернії 1804 – 1920 років.

Про це повідомив Державний архів Полтавської області 19 березня.

Фахівці реставрують плани та карти міст і будівель Полтавщини фонду 1044: «Карти Полтавської губернії. Генеральний план казенних будинків. План міста Полтави, Кременчука та інших повітових міст». 

Картографічні документи схематично відновлюють розвиток місцевості Полтавщини 1804 – 1920 років. Нині вони популярні серед науковців, краєзнавців, архітекторів, студентів та журналістів. Через це, пишуть експерти архіву, відновлення документів є важливою частиною збереження спадщини. Цьогоріч реставратори відновили 48 першоджерел, а ремонтно-реставраційні роботи продовжуються і з минулих років.

Нагадаємо, що у 2024 році архів опублікував списки розстріляних нацистами жителів Полтавщини та матеріали розслідувань злочинів 1943 – 1944 років. Фахівці оцифрували справи фонду Р-3388 Державної надзвичайної комісії СРСР. Вони встановлювали та розслідували злочини нацистських окупантів  на території Полтавщини протягом 1943 – 1944 років.

Відтепер у вільному доступі є 855 одиниць зберігання (100 тис. 550 сканованих аркушів документів). Архів опублікував акти про завдані нацистськими окупантами збитки юридичним особам та населенню. Також у документах засвідчені відомості про звірства і злодіяння на окупованих територіях, списки розстріляних громадян по районах тощо.

Також цьогоріч розпочали системні роботи щодо завантаження оцифрованих архівних документів. У березні планують повністю оприлюднити фонд Р – 3388. 

Знайти документи можна за цим посиланням. Фонди радянського періоду можна знайти за лінком.

Про те, як жили полтавці у період нацистської окупації, чому тримали образу на радянську владу і яким було культурне життя під час війни читайте на ЗМІСТі.