Аудитори виявили «Монако» та інші незаконні будівлі на березі річки Уж в Коростені | Журнал Житомира

  • Фото: Держаудитслужби України
  • 21 січня, 2024 10:56

У прибережній смузі річки Уж в Коростені ведеться активна незаконна забудова та комерційна діяльність. Громада втратила більше як 5 мільйонів гривень.

Про це повідомила пресслужба Державної аудиторської служби України.

«У Коростені на Житомирщині ведеться активна незаконна забудова та комерційна діяльність у прибережній захисній смузі річки Уж. Це з’ясувалося під час планового аудиту Коростенської міської територіальної громади. Виявлено чисельні випадки порушень вимог земельного та водного законодавства. У результаті територіальна громада втратила активів на загальну суму понад 5 млн грн», – йдеться в повідомленні.

Як повідомила голова Держаудитслужби Алла Басалаєва, висновки Держаудитслужби підтвердили фахівці Держгеокадастру у Житомирській області щодо забудови на березі річки та порушень земельного та водного законодавства.  

«Держгеокадастр підтвердив результат нашого аудиту. Виявлено випадки порушення законів – всі вони стосуються берегів Ужа. Матеріали перевірок та встановлені факти зловживань в обов’язковому порядку ми передамо  до правоохоронних органів», – розповіла голова Держаудитслужби Алла Басалаєва.

Як свідчать результати аудиту, деякі земельні ділянки поблизу Ужа використовуються для здійснення комерційної діяльності: на відстані близько 10 м від річки розташовано гостьовий будинок «Монако» та об’єкти туристичної інфраструктури ТОВ «ОНТАРІО-2018», безпосередньо  на березі, на землях комунальної власності, розташовані бесідки. Натомість у Коростенській міськраді наполягають, що дозвіл на їх встановлення нікому не надавали. 

Огляд інших 20 водних об’єктів (загальною площею 102,2 га водних дзеркал) показав, що гідротехнічні споруди використовуються без оформлення правовстановлюючих документів, договорів оренди та дозволів на спецводокористування.

Фото: Держаудитслужби України