Бібліотекарка з Тальнівщини створює картини із зерна | Последние новости Черкасс за сегодня

05 вересня 2021, 21:37

Жителька Легедзиного, що на Тальнівщині, Галина Мифодюк створює унікальні картини із зерна. Про це пишуть “Вісті Черкащини”.

Галина Володимирівна ще з дитинства любила займатись рукоділлям – робила аплікації з листя, квітів, обклеювала картини. За фахом жінка агроном, проте вже 35 років працює бібліотекарем в селі. Розповідає, що почала займатись таким незвичним мистецтвом більше восьми років тому.

– Коли їздили на творчі виставки, чомусь всі привозили вишивки, звичайні малюнки. А я спробувала оформити картину з насіння. Спочатку дивилась ескізи в інтернеті, а потім придумувала все сама. Це неважко – вийшов у село, а там така гарна природа: квіти, трави, поле, ліс… От вам і картина. Людям сподобались мої роботи, для них це було щось нове. Всі підходили, дивились, любувались, дивувалися. Відтоді я цю справу не покидаю і дуже люблю, – розповідає жінка.

Майстриня зізнається, аби створити таку картину треба мати неабияке терпіння та наполегливість. Слід скрупульозно одну за одною викладати насінинку до насінинки. Якщо не вдається одразу помістити на потрібне місце, треба акуратно підправляти. Це займає багато часу, але задоволення, яке отримуєш після закінчення роботи, не зрівняти ні з чим.

– Збираю квасолю, кукурудзу, насіння дині, кавуна, гарбуза та багато іншого. Потім мию його, висушую і фарбую. Використовую звичайну акрилову фарбу. Проте зараз насіння таке різнобарвне, що й фарби не треба. Викладаю все на скло, для прикріплення фрагментів використовую клей, готовий виріб покриваю лаком. Буває, що починаю оформляти картину не знаючи, що це буде. Вже в ході роботи саме все вимальовується, навіть і не придумаєш так. Дуже люблю польові квіти: соняхи, що нагадують маленькі сонечка, ромашки, волошки, які символізують ніжність. Тому в мене багато картин з квітковими композиціями. Люди питають: «Як ти все встигаєш у селі?» Звичайно є і господарство, і городи, але, коли сідаю за роботу, забуваю всі негаразди і відпочиваю душею. Ввечері, в годин десять-одинадцять, телевізор ввімкну, слухаю його і насолоджуюсь новою роботою, – каже Галина Мифодюк.

В сільській бібліотеці Галина Володимирівна створила гурток «Лісовичок», де займається аплікацією з дітками різного віку. Каже, що ходить на нього близько 20-и дітей, серед них є і хлопці. Були й з Києва, Черкас, Умані, що відпочивали у Легедзиному. З гордістю розповідає про діток, які беруть участь в різних конкурсах і отримують призові місця.

– Три роки тому зайняли перше місце в обласному конкурсі «Збережемо первоцвіти». В цьому році взяли призове місце у Всеукраїнському конкурсі «Незалежна і єдина – наша рідна Україна», брали участь в конкурсі, який проводили в Національній бібліотеці України для дітей, але, на жаль, не вдалось перемогти. Долучалися до багатьох виставок, майстер-класів, – продовжує майстриня. – Працювати з дітьми – одне задоволення. Разом ми придумуємо щось нове, цікаве. Їм більше подобається робити аплікації різних героїв: козу-дерезу, Червону шапочку, жар-птицю. Ми не тільки займаємось рукоділлям, а й разом вивчаємо нове насіння. Буває, що діти приносять якесь екзотичне. Це дозволяє не зациклюватись на чомусь одному, а разом із дітьми вчитися самій, удосконалюватись. Всі вироби ми фотографуємо і зберігаємо в нашому альбомі. Цікаво ж буде подивитись через кілька років. Разом з тим, дітки, перебуваючи у бібліотеці, починають цікавитись книгами. Коли втомлюємось, робимо різні вікторини, загадки до визначних днів чи ювілеїв письменників, поетів. Ось так і вчимося паралельно.

Зараз на рахунку майстрині близько 100 виробів. Є оздоблені ложки, олівці, ручки, вази, писанки, реставровані старі глечики. Частину своїх робіт Галина Володимирівна подарувала рідним та знайомим, багато залишила в різних бібліотеках, деякі зберігаються в Черкаському краєзнавчому музеї. Жінка проводить майстер-класи не тільки для дітей, а й запрошує усіх охочих.

– Найбільша моя мрія – зробити з насіння велику картину з пейзажем українського села: хати, мальви, стежки, річка. Найближчим часом я планую цю мрію втілити у життя, – каже пані Галина.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram