Більшість мешканців західних областей підтримують заборону УПЦ МП — опитування

Більшість, 83% українців, вважають, що держава так чи інакше має втрутитися в діяльність УПЦ (МП).

У грудні 2022 року таких було 78%, у травні 2023 року — 85%.

Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише Фіртка.

Зокрема, 63% вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).

Ще 20% зараз виступають за дещо «м’якший» підхід, що не передбачає повної заборони, але передбачає встановлення державного контролю та нагляду (у грудні 2022 року — 24%, у травні 2023 року — 19%).

Водночас на думку 12% респондентів нічого не варто робити та не варто втручатися у справи УПЦ (МП), а розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень (стільки ж було у грудні 2022 року, у травні 2023 року — 6%). 

У всіх регіонах України більшість населення (від 76% на Сході до 85% на Заході та 86% в Центрі) виступають за проактивну позицію держави в питанні діяльності УПЦ (МП).

   читайте також: ​​В Україні досі понад вісім тисяч церков Московського патріархату: яка ситуація на Прикарпатті

Водночас на Півдні та Сході трохи менше тих, хто виступає за повну заборону (55% і 46% проти, відповідно, 69% на Заході та 68% в Центрі).

Довідково: опитування провели упродовж 20-25 квітня 2024 року.

Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитали 1 220 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України.

До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Пропаганда російської православної церкви через УПЦ МП в Україні

Більшість мешканців західних регіонів вважають, що УПЦ Московського патріархату сприяла російській агресії

Вважають конфесію ворогом. На Івано-Франківщині закриють церкву Московського патріархату (ВІДЕО) 

Залишити відповідь