Біометричний паспорт
З 2015 року на території України введено в обіг біометричний паспорт. Це документ нового формату, який відповідає ряду положень у міжнародному правовому полі. Він дає право виїжджати за кордон і містить такі дані про власника:
- Прізвище ім’я по батькові.
- Дата народження.
- Місце реєстрації.
- Цифрове фото.
- Дактилоскопію.
Таким чином точність ідентифікації особи за паспортом підвищується, що позитивно впливає на безпеку офіційного паперу, його власника та товариства.
Відмінні риси документа
Отримати біометричний паспорт можна, подавши заяву до МВС. Сам документ на вигляд нагадує старий внутрішній паспорт. Основна особливість – наявність пластикової сторінки, що містить електронну базу даних про власника. Як уже згадувалося вище, сюди входять анкетні дані, цифрове фото, цифровий підпис, дані про дату та місце видачі, серійний номер, відбитки вказівних пальців обох рук. Крім того, якщо власник виявить бажання, паспортні дані можуть бути доповнені такими параметрами:
- Сканування сітківки.
- Група крові.
Усі електронні дані прочитуються за допомогою спеціального сканера. Чим більше біометричних параметрів зазначено в документі, тим швидше оформлятимуться виїзні документи. До того ж велика кількість даних знижує можливість використання документа шахраями.
Необхідність запровадження документа
Поштовхом до створення біометричних документів стали теракти одинадцятого вересня у США. Трагедія показала, наскільки недосконалими були чинні норми ідентифікації, що дають змогу злочинцям безперешкодно вчинити жахливий злочин. Правовою основою біометричної паспортизації стала спеціальна угода, яка була підписана у місті Нью-Орлеан представниками 118 держав. Основою ідентифікації, а отже і безпеки, стали дані біометрії. Деякі організації намагалися опротестувати нововведення. Проте технологія зчитування біометричних даних довела свою ефективність, що дозволило поширити подібні документи в більшості країн світу.
У 2012 році Україна зобов’язалася розпочати заміну паперових паспортів (для виїзду за кордон та внутрішні) на нові зразки. Реформа стартувала у 2015, і продовжується досі. Завдяки сучасним технологіям дані власників біометричних документів надійшли до єдиного Державного реєстру. Це дозволило прискорити та полегшити оформлення виїзних документів у держави Шенгенського договору. Крім того, біометричний паспорт дозволяє швидше отримувати адміністративні послуги усередині країни.
Біометричний паспорт дозволяє також працевлаштуватися за кордоном. Однак, низка іноземних роботодавців потребує нотаріального перекладу документів, отриманих у нашій країні. Ось короткий список інших ситуацій, за яких може виникнути така потреба:
- лікування за кордоном;
- укладання шлюбу з іноземним громадянином;
- навчання у зарубіжному університеті;
- придбання нерухомості в іншій країні тощо.
Нотаріально засвідчений переклад також вимагатиметься до наукових статей та доповідей, різної документації технічної властивості, різноманітних договорів та контрактів. Послуги з оформлення перекладу надає компанія «Атлант», що працює як у Києві, так і на всій території нашої країни.