Блокаду пунктів пропуску на кордоні з Польшею поновлюють фермери | |

Польські фермери готуються до масштабних протестів. 9 лютого аграрії по всій Польщі розпочнуть страйк, блокуючи дороги та прикордонні переходи з Україною. Про це повідомляє “Дніпро Оперативний”. 

Протестувальники планують перекривати дороги та пункти пропуску протягом тижня, до 16 лютого. Окрім того, очікуються локальні перекриття доріг у деяких воєводствах з 9 лютого до 10 березня.

Причиною невдоволення фермерів стало рішення Єврокомісії продовжити на рік пільговий режим для українського експорту до ЄС. Польські фермери вважають, що це шкодить їхній галузі й готові відстоювати свої інтереси “до кінця”.

Нашому терпінню прийшов кінець. Позиція Брюсселя в останній день січня 2024 року є неприйнятною для всієї нашої аграрної спільноти. Крім того, пасивність польської влади та заяви про співпрацю з Європейською Комісією та оголошення щодо поваги до всіх рішень Європейської Комісії щодо імпорту сільськогосподарської та харчової продукції з України не залишають нам іншого виходу, як оголосити загальний страйк, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, ми писали раніше, що через «Дію» можна буде розмитнити авто: що відомо