Божественна літургія та Хрестопоклонна неділя – відео та проповідь Єпископа Фотія про добро та карантин з короновірусу || Новости Николаева

Про Великий Піст і сьогоднішні виклики перед християнами через короновірус
22 березня 2020 року в Кафедральному соборі Святої Трійці відбулася Божественна літургія. В цей день Православна Церква України відзначає таке духовне свято, як Хрестопоклонна неділя. Окрім того, в цей день, тепер, говорять і про необхідність дотримання вірянами всіх умов карантину з запобігання пандемії короновірусу.
Також віряни побачили й “нові” правила з “безконтактних” сповіді та причащання під час карантину.
 
У Кафедральному Соборі Святої Трійці Запорізької єпархії Православної Церкви України в неділю, 22 березня 2020, відбулось урочисте богослужіння з приводу Хрестопоклонної неділі. Головував службою Преосвященний Єпископ Запорізький і Мелітопольський – Фотій.
Окрім тимчасових обмежень в кількості присутніх на богослужінні вірян, нещодавно прийнятих Кабміном і Синодом Православної Церкви України, також відбулися й “зміни” у процесі сповіді та причащання. Також, в храмі тимчасово прибрали ікони для “лобизання”.
По закінченню головної частини богослужіння, всіх, хто попередньо готувалися до сповіді, панотець запросив вийти наперед, стати в шеренгу та повторювати про себе молитви слідом за священником.
Після цього панотець почав зачитувати список гріхів без їхніх деталізацій, а ті, хто мав такий гріх за собою, мали пошепки або “про себе” сказати на них “Каюсь”.
Після цієї “відкритої” сповіді, сповідникам надали “індивідуальні” причастя, а саме – причастники й причасниці підходили до єпископа, складаючи перед собою, як на отримання благословіння (“човником” – ліва знизу, права долоня зверху), підходячи, називали своє ім’я й після благословіння отримували з дека освячений прямокутний шматочок просвирки (як тіло Господнє), окроплений освяченим вином (як кров Господня), та з’їдали. Запивали причасники й причасниці водою з одноразових стаканчиків.
Тобто, – жодних “однією ложкою з однієї чаши всім”.
 
Під час недільної проповіді єпископ Фотій розповідав про необхідність дотримання всіх вимог з попередження захворювання та розповсюджування короновірусу, наголошував на необхідності використання засобів індивідуального захисту та самоізоляції, про Великий Піст і саме значення Хрестопоклонної неділі, яка відміряє половину Великого Посту.
 
Пропонуємо переглянути запис самої Літургії та проповіді Преосвященного Фотія в відповідному відео нижче, та бажаємо міцного здоров’я вам і всій Україні:
 

 
Корреспондент – Валерія Котенко
 
Поделиться с друзьями
 
Почитать другие


Источник