Черкащанам розповіли, як морально та емоційно підготувати дітей до школи | Последние новости Черкасс за сегодня

26 серпня 2021, 22:01

Дистанційна форма навчання протягом тривалого часу без чіткого розуміння переходу на очну форму навчання може призводити до тривожного або й депресивного розладу. У Центрі громадського здоров’я України батькам розповіли, як правильно підготувати дітей до нового навчального року.

Через відсутність живого спілкування та знижену мотивацію до навчання учні й учениці можуть переживати депресивні епізоди — котрі, власне, можуть виглядати як звичайний смуток, але є небезпечними для психічного здоров’я дитини або підлітка.

За посиланням можна прочитати брошуру про те, як допомогти учням та ученицям навчатися у школі під час пандемії COVID-19 та гнітючої нестабільності: https://bit.ly/3ynykJA .

Поради, як морально та емоційно підготуватися до школи:

– Встановіть розпорядок дня та дотримуйтеся його. Це допоможе переналаштувати ваш організм на новий режим, взяти під контроль свої щоденні звички та почуватися незалежним від зовнішньої рутини.

– Включайтеся у різні шкільні процеси, але відчувайте, коли ви вже не в ресурсі. Це круто, коли батьки долучаються до співпраці із вчителями в межах шкільного процесу, підтримують своїх дітей у їхніх начинаннях. Дитина відчуває, що батькам не байдуже і це мотивує її навчатися.

– Спілкуйтеся відкрито. Візьміть за звичку перший час після повернення до навчання щодня обговорювати те, як ви почуваєтеся, що сталося протягом дня і які плани на завтра. Починайте ваші історії у форматі «Я-повідомлень».

Наприклад: «Сьогодні у нас був урок географії і я не підготував домашню роботу, тому я засмутився». Навіть якщо ви — батьки, не бійтеся сказати вголос про ваше самопочуття. Якщо пригнічений стан у дитини або батьків триває більше двох тижнів, зверніться до фахівця з психічного здоров’я.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram