Чому Половки у Полтаві стали Пушкарівським – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Половки чи мікрорайон Пушкарівський? 1980-ті

Фото зі «Старої Полтави»

Анастасія Добряк23 липня 2024, 14:07

Мікрорайон, що за радянських часів назвали Половками, зайняв землі колишніх окремих сіл Пушкарівка і Рябухи.

22 липня Половки отримали символічну назву, що замінила обрану партійними діячами. Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін підписав розпорядження про перейменування вулиць, селищ та мікрорайонів Полтави.

Отже, тепер це мікрорайон Пушкарівський.

Будівництво мікрорайону Половки, 1975 рікБудівництво мікрорайону, 1975 рік

ЗМІСТ писав, що 1984 року землі мікрорайону Половки належали до Супрунівської сільради. Там були сади й поля. Тільки частково мікрорайон зайняв землі колишніх окремих сіл Пушкарівка (на півдні) і Рябухи (на сході). 

Окремого населеного пункту чи хутора на місці основної частини мікрорайону не існувало.

1Мікрорайони Полтави. Половки з висоти пташиного польоту. Фото – Avspolt16 Saagd

Комусь із керівників будівництва сподобалася назва вул. Половка на Юрівці, яка вела  від заводу ЗБК до новобудов мікрорайону. Її продовжили далеко на південний захід від Юрівки. На честь Половка й назвали мікрорайон.  У межах декомунізації обрали назву, що співпадає з історичними віхами Полтави й має символізм.

Нагадаємо, на картах та світлинах мікрорайони Полтави в сучасному вигляді почали з’являтися у другій половині 20 століття. До цього на місці сучасної Левади розташовувалося село Шпортівка, а Половки тільки починали забудовувати.

ЗМІСТ збирав старі світлини мікрорайонів Полтави минулого століття.

Про чотири мікрорайони Полтави вирішили перейменувати ЗМІСТ теж писав раніше. Назви, які у 20 столітті їм дала радянська влада, хочуть замінити. Як Вороніна, Терновщина, Червоний Шлях та Половки називали раніше та як розвивалися мікрорайони до приходу радянської влади чиатйте у матеріалі.