Чи потрібно повідомляти службу зайнятості про виїзд за кордон? | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

18 січня 2023, 17:09

Виїхати за кордон безробітні можуть, але зобов`язані повідомляти про виїзд за кордон центр зайнятості.

Це передбачено статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (із змінами), а саме: «у разі виїзду за межі України зареєстрований безробітний зобов’язаний повідомити про це центр зайнятості (філію обласного центру зайнятості)».

З 29 жовтня 2022 року набрали чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», які передбачають, що зареєстрований безробітний зобов’язаний інформувати кар’єрного радника протягом 3-х робочих днів про виїзд за межі України. Неповідомлення про такий виїзд є підставою для припинення реєстрації безробітного. Ці зміни діють у воєнний та мирний час.

Також слід враховувати, що відповідно до пункту 33 прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» виплата допомоги по безробіттю припиняється з 31-го календарного дня від дня перетину зареєстрованим безробітним державного кордону України (у разі безперервного перебування за кордоном понад 30 календарних днів; норма застосовується під час дії воєнного стану).

Якщо залишились запитання – черкащан просять звертатися до найближчої філії будь-якого центру зайнятості за місцем перебування: https://is.gd/RogTwk.

За інформацією Черкаського обласного центру зайнятості

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram