“Цинічно у час війни фінансувати політпартії”: в Івано-Франківську підтримали спрямування держбюджету на ЗСУ

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.

Про це інформує журналістка Фіртки з місця події.

“В умовах повномасштабного вторгнення збройних сил російської федерації до України та введення воєнного стану в Україні держава зобов’язана мобілізувати всі доступні їй ресурси для посилення своєї обороноздатності та здійснення заходів для відсічі збройної агресії. Тому належне фінансування Збройних Сил України набуло першорядного значення. Закон України «Про політичні партії в Україні» і досі передбачає державне фінансування статутної діяльності політичних партій, їхніх офісів, апаратів, інформаційної діяльності”, — каже депутат Івано-Франківської міської ради Роман Марцінків.

Зі слів Романа Марцінківа, так, на фінансування діяльності політичних партій на 2024 рік виділено понад 840 млн гривень, що виглядає досить цинічно, враховуючи, що ці кошти, могли б піти на зміцнення обороноздатності держави.

“На сайті Президента України й досі залишається без відповіді петиція про спрямування більшої частини державного фінансування політичних партій на потреби Сил оборони, яка давно вже набрала 25 тисяч підписів українців. Сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України № 11189 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо спрямування на оборонні потреби коштів, направлених на державне фінансове забезпечення політичних партій»”, — наголошує Марцінків.

Роман Марцінків додає: прийняття цього закону дозволить видатки бюджету на фінансування статутної діяльності політичних партій спрямувати на фінансування Збройних Сил України в умовах воєнного стану.

“Законопроєкт, зокрема, пропонує спрямувати призначені на фінансування політичних партій кошти на діяльність Збройних сил України, мобілізаційну підготовку, медичне забезпечення особового складу сил оборони. Також на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання”, — зазначив Роман Марцінків.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

“За честь і звитягу”: в Івано-Франківську родичам загиблих захисників вручили відзнаки

Шість ветеранських бізнесів з Івано-Франківщини отримають майже дев’ять мільйонів гривень на реалізацію підприємницьких ініціатив

“Втрачати дітей — це важко”: Івано-Франківська міська рада звернулася щодо розшуку зниклих безвісти та повернення полонених