«Дайте мені шанс повернути татка»: в Одесі родичи полонених митингували під стінами офісу Червоного Хреста (фото) — Одеса

Родини українських військовополонених вимагали більше дій від Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) у питанні повернення українських захисників та висвітлення умов їх утримання. Мітинг проходив під гаслом «Мовчання вбиває», адже організація, яка має ексклюзивне право на доступ до таборів полонених на окупованих територіях та в росіїі, й повинна контролювати дотримання Женевських конвенцій, не демонструє адекватної реакції на порушення з боку рф таким чином «замовчує агресію окупанта».

Пікет відвідав фотокореспондент Української Служби Інформації.

Мітинг пройшов під стінами офісу одеського відділення Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) на вулиці Базарній. У руках люди тримали прапори військових частин, фотографії своїх рідних, плакати із написами: «Як швидко ви забули тих, ким пишались!», «Майже три роки полону – поверніть мого татка!», «Врятуй мене», «МКХЧ не відвідує українських полонених»  та скандували гасла «Полон вбиває», «Почніть працювати!».

Двадцятип’ятирічний захисник острова «Зміїний» Владислав Задорін провів майже два роки в російському полоні. Його свідчення стали моторошним нагадуванням про страждання українських полонених:

За весь час у російському полоні я жодного разу не бачив жодної організації, що працює з військовополоненими. Жодної, – зазначив Владислав Задорін.

Захисник острова «Зміїний» Владислав Задорін

 

Він додав, у російських тюрмах  – жахливі умови, в яких утримують полонених: там систематично б’ють, катують та морять голодом.

165 тіл закатованих українців було повернено з російського полону, це підтверджено експертизою. Кожен день в полоні наші хлопці гинуть, їх катують, вони мруть від голоду. Тому ми тут зібрались сьогодні щоб звернути на це увагу і підтримати наших хлопців. Я як і всі хлопці, переживав тортури: і головки під нігті, і електрошокер, і побиття і голод, — наголосив він, додаючи, що подібні акції потрібні, щоб привернути увагу світу до цих злочинів.

Задорін був звільнений 3 січня 2024 року в рамках обміну військовополоненими. Його історія — лише одна з багатьох. Кожного дня, вдруге зазначив він, в полоні українські військові гинуть, їх катують та залишають без їжі.

Один із організаторів акції – ветеран війни та активний громадський діяч, який очолює Veterans HUB ODESA Олександр Голопотелюк. Він виступив із критикою Червоного Хреста, підкресливши, що організація не виконує свій мандат, наданий ООН.

Вони мають мандат від ООН, але не виконують його. Мовчання вбиває, — зазначив Голопотелюк.

Олександр Голопотелюк, ветеран, керівник Veterans HUB ODESA

 

Він також підкреслив, що напередодні акції представники Червоного Хреста провели зустріч із активістами, але це стосувалося лише умов проведення акції, а не конкретних дій для полегшення страждань полонених.

Зазначимо, що до учасників мітингу, за весь час проведення заходу, ніхто з представників міжнародної організації Червоного Хреста так і не вийшов. Крім того, двері офісу були зачинені.

Мітингувальники закликали до активніших дій з боку міжнародної спільноти та, зокрема, Червоного Хреста, який має забезпечувати дотримання міжнародного гуманітарного права та захищати права військовополонених.

Залишити відповідь