Dakooka намагається довести, що вона не «перевзута» артистка. Що з цим не так

Першого вересня 2023 року Dakooka (Катерина Єрьоменко) випустила свій перший українськомовний альбом «Біженка». Через два тижні після його виходу вона виклала у TikTok відео під назвою «У чому різниця між перевзуттям і Dakooka?».

Новий альбом «Біженка» дотримується усіх правил піано-попу. Більша частина пісень — це переспіви старих російськомовних композицій Dakooka. На альбомі є і оригінальна пісня «Присвячено Паші Лі», написана в памʼять про загиблого від російського обстрілу актора і волонтера Пашу Лі.

Соціальні мережі обурилися новою роботою Катерини. На непослідовність її дій звернув увагу Олексій Бондаренко, головний редактор видання «Лірум», у соціальній мережі Twitter/X.

Через два тижні після цього Dakooka у TikTok запостила відео «У чому різниця між перевзуттям і Dakooka?» і помістила Настю Каменських, Потапа та Світлану Лободу на обкладинку. У ролику вона навела три аргументи, які відрізняють її від вищезгаданих музикантів і музиканток. Також артистка запропонувала Тучі провести з нею інтервʼю, але Марія Тучка категорично відмовилася

@dakooka_official_page Серіал починається ❤️ #хейтdakooka #dakooka #dakookaгерой #поганобуловідболю #українськийтікток #рек #признання #першіластівки #українапонадусе ♬ original sound – dakooka

Катерина Єрьоменко говорить, що її не варто вважати «перевзутою», наводячи аргументи, що наразі вона в стосунках із військовим і «як ніколи близька до війни», а також, що не належить до «людей, які є безпринципними переслідувачами своїх інтересів» та вміє «визнавати свої помилки». Артистка пообіцяла згодом розповісти більше про те, чому вона весь цей час мовчала про своє минуле.

Що каже Андрій Стахів, автор СЛУХ:

Dakooka доведеться пояснювати багато речей. Наприклад, заплановані на 4–5-те червня 2022 року концерти в Москві та Санкт-Петербурзі, які згодом були скасовані через повномасштабне вторгнення. 

Іронічний підпис під TikTok-роликом «Серіал починається» справляє враження, що артистка сприймає це як постановку, де у кожній наступній серії потрібно дивувати й інтригувати. Відповідно, спроби виправдати в минулому орієнтовану на росію музичну карʼєру мають протилежний ефект — довіри до артистки стає тільки менше.

Ми раніше писали про альбом каверів Dakooka на «Скрябіна», у якому знайшли «російський слід». Офіційно альбом був виданий за допомогою українського лейбла Moon Records. Представники ТОВ «Кузьма Скрябін» надали ймовірні докази зв’язку альбому Dakooka з російським дистриб’ютором, а також заявили, що лейбл Moon Records наразі не має авторських прав на композиції гурту «Скрябін»

Що каже Олена Мосійчук, авторка СЛУХ:

Альбом «Біженка» переважно складається з перекладених українською мовою старих пісень Dakooka. «Виходь з води сухим», «Мало знала», «Герой» — ми вже це чули в російськомовній обгортці. Більше того, незрозуміло, чому раніше російськомовні треки об’єднані в повноформатник із такою гучною назвою.

Після початку повномасштабного вторгнення DaKooka дала інтервʼю для видання «Новое Издание», що повʼязане з Анатолієм Шарієм (назва передачі (ориг. «Беженец») співзвучна з назвою альбому), випустила сумнівний альбом каверів на «Скрябіна», а ще, як показує її сторінка в Instagram, здружилася з росіянами. Зокрема, на дописі від 14 лютого 2023 можна  помітити Dakooka в компанії Алєксандра Фураєва, співзасновника рекламного агентства, що локалізується у Москві, та Дмітрія Гусара, який виставляє свої роботи в московських галереях.

При цьому Катерина систематично нагадує, що їй боляче дивитись на те, що відбувається з її країною — але ж слова суперечать її діям. То чи дійсно вона страждає, чи просто намагається віднайти своє місце в українському медіапросторі, паразитуючи на війні? Спроби відбілити свою репутацію не здаються щирими, а радше схожі на маніпуляції й викликають ще більше питань.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by (@dakooka_ktsh)