Декомунізація на Івано-Франківщині:  скільки пам’ятників радянської епохи залишилось демонтувати

Станом на перше квітня на Івано-Франківщині залишилося перейменувати 13 вулиць, назви яких були пов’язані з Росією та її союзниками. 

Крім того, за законом про декомунізацію в області потрібно демонтувати 71 пам’ятник. Втім, з демонтажем частини з них є проблеми.

Про це під час наради в обласній військовій адміністрації розповів заступник голови ОВА Богдан Футерко, пише Фіртка.

“Станом на перше квітня демонтовані 27 пам’ятників із 98. Залишився 71 пам’ятник в області.

Однією з головних проблем декомунізації є населення, яке виступає проти демонтажу історичних маркерів. Навіть попри тривалу війну багато людей вважають, що пам’ятники не на часі.

Проте, сьогодні на часі говорити про те, що демонтаж пам’ятників означає не забування історії, а її переосмислення

Також багато з тих монументів, які є символом радянської епохи, перебувають під захистом законодавства, зокрема — в реєстрі Міністерства культури.

Тому їх перемістити та демонтувати буде складно. Тако, процес демонтажу є затратним”, — уточнив Футерко.

Зі слів посадовця, процес декомунізації повністю завершений у Верховинському районі — тут немає ні пам’ятників, ні назв вулиць радянської епохи. Разом з тим, у Косівському районі перейменували всі вулиці.

Найбільше проблем з декомунізацією залишаються в Івано-Франківському та Галицькому районах. До 27 квітня, відповідно до законодавства, декомунізація має завершитись в усіх громадах.

“На органи місцевого самоврядування, а також на районні державні адміністрації неодноразово надсилали листи, щоб з’ясувати об’єктивну інформацію щодо перейменування вулиць, провулків та інших об’єктів топонімії”, — додає заступник.

Богдан Футерко резюмує: процес перейменування вулиць в Івано-Франківській області цілком ймовірно завершити вчасно, бо замінити назви залишилось лише для 13 вулиць. Однак, з демонтажем пам’ятників буде складніше. 

Чи потрібно жителям перейменованих вулиць змінювати документи?

Жителям вулиць, які перейменували, не потрібно змінювати прописку та документи на власність. Тривалість процедури перереєстрації не обмежена в часі.

У випадку, якщо жителі вулиці оформлюють спадщину, продають або переоформлюють власність, потрібно її перереєструвати. Це безплатно.

Ті франківці, які захочуть одразу після прийняття міською радою відповідного рішення замінити назви вулиць у своїх документах, матимуть змогу провести всі дії самостійно, звернувшись до виконкому міськради, який зобов’язаний надати виписку до паспорта про перейменування вулиці.

Водночас юридичні та фізичні особи, які зареєстровані за перейменованими вулицями, мають змінити адресу в реєстрі.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

“Доволі часто виникають конфузи”, — історик Ярослав Коретчук про декомунізацію на Прикарпатті 

“Є громади, де ні пам’ятники, ні назви вулиць не змінили”: як на Івано-Франківщині відбувається декомунізація та деколонізація

Залишити відповідь