День перед Страсним тижнем: що варто знати прикарпатцям про Вербну неділю

Чому Вербна неділя є важливою частиною Великого посту та передвеликоднього періоду?

Про значення Вербної неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

Зі слів священника, у неділі року на загал нема посту, адже в той день воскрес Господь. Тоді навіть не б’ють поклонів. Це час радості, а не смутку.

“Квітна неділя  —  останній день перед Страсним тижнем.

Ще є час очистити душу в тайні сповіді (покаяння), взяти участь у великопісних богослужіннях, звернути на добру дорогу зі слизької, щоб потім гідно зустрітися з воскреслим Спасителем.

Варто ще раз собі переосмислити, що Ісус тут фігурує як пророк, правдивий Месія, Той, що воскресив Лазаря, виганяв злих духів як найперший екзорцист, повертав зір незрячим, зцілював прокажених, потішав пригноблених, роблячи численні чудеса”, — каже Миколай Микосовський.

Монах додає: Вербна неділя пригадує християнам про значення чеснот любові, милосердя і співчуття до наших ближніх на дорозі до Царства Небесного.

Більше читайте у матеріалі: Перемога над пеклом та смертю: священник з Прикарпаття про значення Вербної неділі та обряди Великоднього тижня

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Проща за українських воїнів: паломники молилися на Ясній Горі в Гошеві

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

“Кличе кожного з нас”: монахиня з Івано-Франківщини про рішення присвятити життя Богу

Духовні та практичні виклики під час війни: розмова із сестрою Згромадження Пресвятої Родини у Гошеві (ФОТО)

Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО)