Депутат Полтавської облради має бізнес у росії – розслідування

Микола Корецький

Фото – Полтавська обласна рада

Яніна Мурдза20 січня 2024, 10:01

За даними журналістів-розслідувачів, депутат Микола Корецький має кілька бізнесів у росії, які приносять прибуток.

Про активи Миколи Корецького в росії йдеться в розслідуванні NGL.media, яке оприлюднили 18 січня.

Микола Корецький є чинним депутатом Полтавської обласної ради та власником компанії з виробництва комунальної техніки «Альфатекс». Свій бізнес починав з перепродажу в росію кременчуцьких вантажівок КрАЗ та розвивав дилерську мережу КрАЗу в росії.

У декларації депутата облради у 2020 році Микола Корецький вказував свої російські компанії та нерухомість. Журналісти NGL.media дізналися, що вони продовжують працювати й мають прибуток.

Йдеться про наступні бізнеси:

 • компанія «КрАЗ-Ростов», зареєстрована у місті Сургут Тюменської області;
  • чистий прибуток компанії за 2022 рік – 6,4 млн рублів (близько 50 тис. доларів);
 • компанія з оренди нерухомості «Актив-Плюс», зареєстрована в Кемерово;
  • раніше перебувала у стані банкрутства та мала мільйонні борги, які згодом погасила компанія, що колись постачала автомобільну техніку «Альфатексу» Миколи Корецького;
 • 80% компанії ТОВ «КрАЗ НН» у Нижньому Новгороді;
  • у 2022 році компанія задекларувала понад 8 млн рублів доходу (56 тис. доларів) та 1 млн рублів прибутку (близько 8 тис. доларів);
 • готель «Русь» у селищі Селятино в 30 км від Москви, заснований Корецьким у 2006 році;
  • у 2022 році готель отримав 15,5 млн рублів (124 тис. доларів) виручки.

Також розслідувачі встановили, що Микола Корецький донині є співзасновником фірми «РусКрАЗ», що з 2007 року імпортувала автомобілі з України. У 2017 році ця фірма торгувала з полтавськими компаніями. Видання пише, що 2020 році Микола Корецький офіційно передав майже всю частку у підприємстві росіянину Дмітрію Стіхіну, але, за даними журналістів-розслідувачів, не вийшов з нього повністю.

У коментарі NGL.media щодо знайдених російських активів Микола Корецький сказав наступне:

«Як я можу це зробити? Що ви мене провокуєте? Якщо вас це турбує, я вам дам доручення – поїдьте і закрийте [бізнес]», – сказав він у телефонній розмові, відмовившись відповідати на запитання по суті.

Пізніше Микола Корецький надіслав NGL.media повідомлення, де описав проблеми зі своїми  російськими компаніями:

«Свого часу я був дистриб’ютором КрАЗу в країнах СНД. Тому там було відкрито мною понад 30 фірм для продажу КрАЗів. Це всім відома історія. І ніякого фурору вона не зробить. Фірми, які залишилися незакритими, не працюють. По них ідуть різні суди з контрагентами (хтось не заплатив за автомобілі нам, десь директор втік… тривають суди). З 2014 року судитися в Росії стало ще гірше… тому справи не закривають… якось так. А з 2022 року навіть працівники моїх російських фірм зі мною практично не спілкуються, бо їм за це світить тюрма. Такі справи… Амінь».

Раніше ЗМІСТ писав, що Микола Корецький був одним із депутатів обласної ради, які висловили думку щодо перспективи розірвання договорів на землю для УПЦ МП на Полтавщині.

На сесію Полтавської обласної ради 30 травня 2023 року виносили питання про звернення до Уряду й Верховної Ради щодо припинення договорів оренди чи користування з релігійними організаціями, які не вказують офіційно свого підпорядкування російській церкві. Позиції депутатів розділилися.

Що сказав депутат Микола Корецький – читайте тут.