Для України важливіша демократична система чи сильний лідер: що відповіли мешканці заходу

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.

Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише Фіртка.

Так, зокрема, більшість українців (57%) вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною. Серед них — 34% вважають, що майже або повністю, а 23% вважають скоріше демократичною.

“Інше питання — а що для самих громадян є важливіше: щоб ми мали сильного лідера (лідерів) чи щоб ми мали демократичну систему?

У липні 2022 року  КМІС ставив запитання, що “зараз” є важливим для України і 58% відповіли, що “зараз Україні сильний лідер важливіше, ніж демократична система”, а про пріоритет демократичної системи відповіли 27%.

Подібне запитання ми ставили у жовтні 2020 року, проте без акценту “зараз”, тобто запитували, що в цілому має бути пріоритетом.

На той момент 54% віддавали перевагу сильному лідеру і 31% — демократичній системі (що, відповідно, схожу на потреби “зараз” за опитуванням у липні 2022 року)”, — заявили соціологи.

Натомість у грудні 2023 року більшість українців (59%) відповіли, що Україні демократична система важливіша. Частка тих, хто вважав, що Україні важливіше мати сильного лідера — 32%.

У всіх регіонах більше тих, хто віддає перевагу демократичній системі. Так, на заході країни 60% опитаних вважають, що демократична система важливіша, ніж сильний лідер.

Довідково: опитування проведені у грудні — лютому методом телефонних інтерв’ю.

Опитали близько 1 000 респондентів за всеукраїнською вибіркою дорослих громадян.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Залишити відповідь