ДНК-експертиза ідентифікувала в загиблому, якого привезли на Житомирщину, військового з Хмельниччини | Журнал Житомира

  • Фото: Суспільне Хмельницький
  • 26 січня, 2024 20:10

У полеглому воїнові Романові Богодвидові, якого 5 листопада 2023 року привезли ховати в Дриглів на Житомирщину, за ДНК-експертизою упізнали військового Івана Стасюка зі Славути, що на Хмельниччині.

Інформацію про це Суспільному підтвердила сестра Романа Богодвида Аліна Васін та вдова Івана Стасюка Марина Стасюк.

За словами Аліни Васін, 22 січня вона отримала на електронну пошту листа з повідомленням про результати ДНК-експертизи.

“Я писала скаргу на ім’я Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, і зараз мені повідомляють про хід цієї справи. 22 січня мені надійшов лист, в якому було вказано, що тіло, яке нам привезли на поховання, це на 99,9% тіло Івана Стасюка зі Славути. Ми спілкуємося з Мариною Стасюк, я знаю, що зразки на ДНК здавали батьки Івана. І ось прийшло підтвердження, що це на 99,9% — їхній син. По моєму брату ми зараз ще чекаємо офіційну інформацію, поки що її немає”, — розповіла Аліна Васін.

Фото: Олени Кучмій

Вдова Івана Стасюка Марина підтведила, що 26 січня вони забрали та поховали тіло свого чоловіка.

“Так, був збіг по ДНК-експертизі. Зробили всі документи, взяли всі дозволи у прокурорів і сьогодні забрали та поховали мого чоловіка Івана Стасюка. Зранку ми виїхали з представниками військкомату на Житомирщину — в селище Гуйва. Приїхали і забрали тіло — нам його показали, перевірили всі документи, все звірили, і віддали нам тіло. Знаю, що по Роману офіційної інформації поки немає, але я просила Аліну, щоб вона тримала мене в курсі, адже наші долі цей час так були пов’язані, і ми вже нечужими людьми стали”, — говорить Марина Стасюк.

Фото: офіційний сайт міста Славута

Що стосується іншого тіла, яке у Славуті у листопаді 2023 року спочатку поховали як Івана Стасюка, то слідчі займаються встановленням особи полеглого воїна.

“Його ДНК внесли в базу, але поки що збігів немає. Ми будемо чекати — може, з’являться родичі, але, якщо родичі не з’являться, все одно будемо встановлювати його особу, аби хоча б якусь табличку з ім’ям та прізвищем можна було вчепити. Ми цієї справи у будь-якому разі не полишимо. Цей воїн теж чиясь дитина, може, й чоловік, батько, брат. Свого ми вже знайшли, але й цього теж не покинемо”, — сказала Марина Стасюк.

Полеглого захисника України Івана Стасюка поховали 26 січня на Новому кладовищі у його рідному місті Славута на Хмельниччині.

Раніше повідомляли, що в село Дриглів Чуднівської громади 5 листопада привезли для поховання загиблого військового Романа Богодвида. Проте, коли рідні відкрили труну, побачили, що там — тіло іншого бійця. Родичі Романа Богодвида здали матеріали для ДНК-експертизи.