До Одеси приїхали водолази з Кропивницького та Винниці, щоб навчатися, занурюючись у море з новим обладнанням (фото) — Одеса

29 лютого в акваторії Одеської затоки Чорного моря водолази-рятувальники провели практичні навчання з занурення з новим обладнанням. Поки що таке обладнання закуплено лише рятувальниками Одещини, тому до нашого міста приїхали водолази з Кропивниччини та Вінниччини.

На практичному занятті водолазів побувала кореспондентка Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

Такі тренування з вдосконалення професійних навичок та вмінь проходять на постійній основі.

Цього разу водолази відпрацьовували завдання у новому сучасному спорядженні американського виробництва, яке вважається одним з найкращих у світі, тому що має три ступені захисту та підходить для пошуку та проведення технічних підводних робіт.

Відтепер одеські водолази у такому спорядженні будуть працювати на постійній основі, тому ці тренування для них — ще й підтвердження атестації. Кожний водолаз щорічно повинен підтверджувати свою кваліфікацію. Саме тому і проводяться такі теоретичні і практичні заняття, на яких складається іспит, отримується атестація.

На сьогоднішніх зануреннях відпрацьовувалася робота в парі, дихання, обстеження акваторії.

Ми нещодавно закупили нове спорядження. Тому для них це все нове. Спочатку вони проходять теоретичну підготовку, а потім відпрацьовують навички роботи у новому спорядженні, – пояснив майор служби цивільного захисту, співробітник ДСНС Валерій Коритнянський.

Валерій Коритнянський

Якщо одесити здавали атестаційний залік, то кропивницькі та винницькі рятівники приїхали до Одеси й для того, щоб потренуватися та протестувати нове спорядження одеситів.

Для мене це восьмий чи дев’ятий залік. В новому американському спорядженні набагато зручніше… Тренувальні спуски у нас кожного дня, робочі — по різному, – поділився враженням водолаз зі Світловодську Геннадій Лобасов.