Дружина Луніна пов’язана з мережею телеграм-каналів “Труха” – Новости Полтавы и области

Журналісти-розслідувачі з’ясували, що дружина начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна, якого Кабмін 5 вересня змістив з посади, Олександра пов’язана з мережею сумнозвісних телеграм-каналів «Труха».

Редакція NGL.media спільно з колегами з незалежного медіа ҐРУНТ протягом двох місяців досліджувала діяльність найбільшої в Україні анонімної мережі телеграм-каналів, об’єднаної під спільним брендом «Труха».

Журналісти змогли з’ясувати не лише імена реальних власників, але й отримати доступ до фінансової складової діяльності цієї мережі.

Виявилось, що через криптогаманці, які належать «Трусі», проходять сотні тисяч доларів, а окремі платежі на ці рахунки змушують сумніватися, що «Труха» справді заробляє лише на рекламі та «джинсі».

Тривалий час «Труха» залишалася анонімним проєктом, хоча у Харкові ще з 2019 року ходили чутки про те, що канал спонсорує місцевий бізнесмен Володимир Литвин — засновник компанії для просування бізнесу Turboseo та приятель сина ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова. У 2022 році засновником і власником «Трухи» почали представляти Максима Лавриненка, а «Труха» почала публікувати дописи від його імені.

Восени 2022 року Максим Лавриненко з колегами запустили онлайн-курс про заробітки у Telegram. Учасникам були доступні три пакети: $99, $189 і преміумпакет «наставництво від Макса», вартість якого публічно не розголошували.

Цей курс прослухало 225 людей і навіть за умови, що всі вони обрали мінімальний пакет, «Труха» заробила не менше 22,3 тис. доларів.

Так от — оплату за участь у цих онлайн-курсах переказували на рахунок ФОП Смаракова Олександра Анатоліївна (з жовтня 2022 року Олександра Смаракова змінила прізвище на Луніна — після того, як вийшла заміж за Дмитра Луніна, голову Полтавської ОВА).

У 2020 році, ще до співпраці з «Трухою», Смаракова продавала медичні захисні маски та безуспішно балотувалась у Харківську облраду.

Раніше Олександра Луніна працювала СЕО компанії з пошиття одягу SL.IR, названій на честь дизайнерки і засновниці бренду Ірини Слоневської, яка зараз живе у Росії.

А власником торгової марки SL.IR є уже загаданий Володимир Литвин, він сам про це казав.

NGL.media також з’ясували, що «Труха» користується ще одним способом отримання платежів — через ФОПів. Деякі підприємці, які замовляли рекламу у «Трухи», поділились з нами даними цих ФОПів.

Одним із них була Олександра Луніна — уже загадана раніше бізнес-партнерка Володимира Литвина.

Ще два підприємці, які отримували гроші — це Максим Далекорей та Денис Розенгарт.

Почитати розслідування цілком можна ТУТ.

Дружина, начальник Полтавської ОВА, медіа, скандал, телеграм-канал Труха


Источник