Економія на паливі: 5 порад, які допоможуть вам зберегти гроші | |

Попри те, що паливо не є найбільшою статтею витрат при утриманні автомобіля, автовласники часто шукають способи заощадити гроші саме на ньому, адже вартість обслуговування, включаючи запчастини, мастила, шини тощо, продовжує зростати та керувати витратами на пальне залишається критично важливим аспектом для багатьох. Як зменшити витрати пального, докладніше розповість “Дніпро Оперативний”

Регулярно обслуговуйте автомобіль

Різні технічні проблеми, такі як засмічений повітряний фільтр, несправний паливний насос або датчик кисню (лямбда-зонд), заблокований сажовий фільтр, можуть призвести до збільшення витрати палива. Тому важливо регулярно обслуговувати автомобіль відповідно до рекомендацій виробника.

Підтримуйте тиск у шинах у нормі

Низький тиск у шинах збільшує опір коченню, що призводить до збільшення витрати палива. Тому важливо регулярно перевіряти тиск у шинах і підтримувати його в нормі, рекомендованій виробником автомобіля.

Не перевантажуйте автомобіль

Кожен зайвий кілограм вантажу збільшує витрату палива  Це пов’язано з тим, що автомобілю потрібно більше енергії, щоб рухатися з більшою масою. Залежно від типу автомобіля та кількості вантажу, перевантаження може призвести до збільшення витрати палива на 10-20%. Тому, якщо ви не перевозите важкі вантажі, намагайтеся їх не брати з собою в дорогу

Не гальмуйте різко

Різке гальмування призводить до перегрівання гальмівних дисків і колодок, також вимагає від автомобіля більшої потужності, що призводить до збільшення витрати палива. Тому намагайтеся гальмувати плавно і заздалегідь передбачати ситуацію на дорозі.

Не перевищуйте швидкість

Швидкість одна з основних чинників, які впливають витрата палива. Чим вища швидкість, тим більша витрата палива. Наприклад, прискорення з 80 до 120 км/год може збільшити витрати пального на 30%. Тому, якщо ви хочете заощадити пальне, намагайтеся їздити з помірною швидкістю. Використовуйте круїз-контроль, він дозволяє підтримувати постійну швидкість руху, що може допомогти знизити витрату палива, особливо на довгих дистанціях.

Нагадаємо, ми писали раніше, як завести двигун у будь-який мороз: експерт поділився з водіями секретом