Джерело – lunghealth.lviv.ua
0 Яніна Мурдза16 березня 2024, 10:03
Область перетнула епідемічний поріг по туберкульозу, проте не належать до регіонів із найвищим рівнем захворюваності.
Про те, що епідемія повернулася, розповів директор обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця на засідання координаційної ради 12 березня.
Захворюваність на туберкульоз в області продовжує зростати.
«Епідемія повернулася. Ми ставили амбітні завдання, але війна відкинула наші зусилля на 8-10 років назад», – сказав Володимир Печериця.
За підсумком минулого року найвищий рівень захворюваності на туберкульоз мають Лубенський район – 87,9 на 100 тисяч населення. У Полтаві показник становить 70,5, а в Полтавському районі – 61,7.
Найнижчий рівень має Миргородський район – 31 на 100 тисяч населення.
Головний фтизіатр Полтавщини говорить, що така статистика свідчить про стан поширення хвороби, а також про рівень діагностики:
«Підвищення захворюваності – це погано. Але разом із тим це ще й показник нашої роботи із виявлення туберкульозу і, відповідно, скорочення резервуару інфекції. Тому не варто боятися росту показника захворюваності. Саме у Миргородський район, де немає фтизіатричної служби і при цьому найнижчий показник, треба спрямувати виїзди флюорографа».
Влада громад має готуватися до виїздів фтизіатрів: працювати з групами ризику, організували підвезення, проінформувати.
Раніше ЗМІСТ писав, що пересувне обладнання дозволяє виявляти хворих на туберкульоз у віддалених від медзакладів селах області. Однак керівники громад віддають перевагу обстеженням людей поза групами ризику.
«Коли до них прибуває пересувний флюорограф, основна задача – обстежити вчителів, а потрібно – групи ризику. Не є завдання привозити пересувний флюорограф і ставити біля школи, підприємств. Потрібно міняти погляди, дуже важко на це реагують. Нам потрібно обстежити групи ризику в першу чергу, які треба організувати», – говорив Володимир Печериця торік за підсумками місячника боротьби з туберкульозом.
За підсумками 2022 року захворюваність на всі форми туберкульозу на Полтавщині зросла на 49% й становила 52 на 100 тисяч населення (в Україні – 44).
Нагадаємо, що торік на Полтавщині подвоїлася кількість хворих на відкриту форму туберкульозу.
Чому зросла захворюваність на туберкульоз
За словами Володимира Печериці, сплеск захворюваності пов’язаний із тим, що на Полтавщині перебувають майже 200 тисяч ВПО та значна кількість військових.
За 2021 рік в області виявили 476 хворих на туберкульоз, у 2022 – 699, що на 223 більше. За пів 2023 року виявили 466 хворих.
Раніше ЗМІСТ писав, що амбулаторії на Полтавщині уникають лікувати хворих на туберкульоз після стаціонару.
Після виписки з тубдиспансеру хворі потребують продовження терапії, якою має керувати сімейний лікар. Значна частина центрів ПМСД на Полтавщині не укладала договір з Національною службою здоров’я за пакетом супроводу хворих з туберкульозом.