Фейкові повідомлення про замінування держустанов

Ілюстративне фото

Полтавська поліція. Фото ЗМІСТу

Альона Ягольник10 січня 2025, 11:01

Жінку підозрюють у неправдивих повідомленнях про замінування. Таким чином вона відволікала від виконання службових обов’язків екстрені служби та Сили оборони України.

Про це повідомили в поліції Полтавщини 10 січня.

За даними слідства, місцева жінка 1987 року народження протягом декількох тижнів систематично повідомляла про «замінування» державних установ та організацій. Наразі їй вже повідомили про підозру та вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Триває досудове розслідування за фактом завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності. Санкція статті передбачає від чотирьох до восьми років позбавлення волі.

Повідомлення про замінування на Полтавщині

До правоохоронців надходить інформація про вибухівку в школах, ТРЦ та інших закладах. Поліція та рятувальники перевіряють кожне повідомлення.

Сповіщення до замінування шкіл та дитячих садочків Полтави надходять щодня. Загалом у підрозділах поліції протягом 1 січня – 1 грудня 2024 року зарестрували 866 повідомлень про замінування. Торік за аналогічний період зареєстрували 1 тис. 188 таких сповіщень.

Раніше речник поліції області Юрій Сулаєв говорив, що розсилки про замінування щодня надходять на поштову скриньку поліції. Таким чином ворог не полишає спроб дезорієнтувати українців:

«Школи, ТРЦ – це щоденно. У нас є алгоритм перевірки після кожного такого повідомлення, але інформаційно ми не підтримуємо російські акції. Вони хочуть паніки, у той час, як ми спокійно реагуємо на сповіщення разом з іншими службами».

Обовʼязкові перевірки після кожного повідомлення відбуваються на місцях. Їхня тривалість залежить від приміщення, кількості людей та прилеглої території закладу, який нібито замінували. Приміром, 20 листопада нова анонімка рятувальникам вилилася у перевірки.

Додамо, що 14 жовтня установи по всій Україні отримали повідомлення з погрозами про замінування. Усі вони виявилися неправдивими.

Правоохоронці працювали понад 2 тис. викликів, в основному це інформація про мінування адмінбудівель. Переважна більшість з них надійшла з російських IP-адрес на електронні адреси установ.

За фактом завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян порушені кримінальні провадження. Цього дня повідомлення про мінування надходили на адреси електронної пошти навчальних закладів, судів та державних установ Полтави. На місцях працювала поліція.

Залишити відповідь