Головні підсумки саміту Нормандської четвірки

Результати завершення зустрічі лідерів глав держав "Нормандського формату".

Україна вчора жила паризьким самітом. Всі новинні телеканали влаштували спеціальні телемарафони, присвячені зустрічі лідерів "Нормандської четвірки", і десант представників українських ЗМІ у французьку столицю був найпотужнішим за останні років п'ять, а то й більше, інформує Ukr.Media.

За підсумком, однак результати виявилися аж ніяк не настільки грандіозними. Конкретних домовленостей, по суті, було досягнуто всього дві — обмін полоненими до нового року і розведення військ на двох ділянках (при цьому Росія пропонувала розвести війська по всій лінії фронту, але Україна відмовилася це робити).

Все інше — благі побажання, яких було багато і в попередні роки, але нічого не виконувалося.

Наприклад — припинення вогню. Без розведення військ це утопія.

Або — імплементація "формули Штайнмайера" в українське законодавство. Що таке "формула Штайнмайера"? Це вибори на Донбасі з наступним наданням йому особливого статусу.

В цілому це означає, що війна в її нинішньому уповільненому вигляді продовжиться.

За великим рахунком, максимальним успіхом зараз можна було б вважати укладення договору про транзит газу і про його прямі постачання до України.

У Парижі про них оголошено не було, але, судячи зі слів Зеленського, певні зрушення є. І є ймовірність, що про них оголосять трохи пізніше, коли "майдани" Порошенко і націоналістів остаточно розійдуться.

В цілому, було відчуття, що публічні заяви Зеленського в Парижі були спрямовані не на своїх виборців, а на тих, хто в той момент стояв під вікнами на Банковій. І, треба сказати, в цій частині Зеленському супроводжував успіх.

Учасники акції заявили, що президент "червоні лінії" не перейшов, а тому акції будуть згортати.