“Готові йти на діалог з приводу перенесення, зменшення, спільного погодження благоустрою”: УГКЦ про будівництво храму біля міського озера

Цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.

Землю, де планують звести каплицю, міська рада ще у 2018 році віддала парафії УГКЦ, пише Фіртка.

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ. 

Зокрема, 31 березня, активісти зібралися на пікнік-акцію проти забудови та на ділянці під будівництво церкви УГКЦ висадили квіти, кущі й саджанці. Це місце назвали “Сквером воїнів Прикарпаття”.

Разом з тим, під час пресконференції синкел у парафіяльно-економічних справах архієпархії, отець Віталій Максимів розповів, що третього квітня представники церкви проведуть закриту зустріч з активістами, які виступають проти побудови храму біля міського озера.

“Митрополит Володимир Війтишин має свою позицію — він категоричний з приводу того, щоб не ділити суспільство.

Ми комунікуватимемо з активістами, які захищають зелену зону. У моєму розумінні питання перекручене та надто сильно викривлене.

Ми готові йти на діалог з приводу перенесення, зменшення, спільного погодження благоустрою, окультурення і тому подібне”, — зазначив отець Віталій Максимів.

В УГКЦ заявили, що свідомо не висловлювалися протягом тижня.

“Якби ми одразу почали відповідати, це б породило конфлікт. Потрібен був цей тиждень для того, аби всі висловилися, тому зараз можна сідати до розмови”, — сказав керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, отець Іван Стефурак.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

“До нас ніхто не звертався, не повідомляв і не узгоджував”, — Руслана Василюк про будівництво нової церкви біля міського озера

Міське озеро просто забудовують і це нас турбує, — директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації»

«Від нас залежить, яке це місто буде — Христа чи Диявола»: Марцінків про будівництво церкви біля міського озера