Світлина ЗМІСТу
0 Анастасія Татаренко28 липня 2024, 08:07
28 липня на Полтавщині вимикатимуть світло по одній черзі.
Про графік відключень світла повідомили в «Полтаваобленерго» 27 липня.
28 липня графік почне діяти з 18:00 до 22:00. Вимикатимуть світло на Полтавщині по одній черзі споживачів. Такі відключення триватимуть по всій Україні.
Енергетики повідомляють, що відключення здійснять не раніше зазначеного часу початку черги впродовж пів години. Вмикати світло будуть в останні пів години вимкненої черги, після того, як заживлять споживачів наступної черги.
Актуальний графік можна подивитися за посиланням.
Нагадаємо, що з 29 липня «Полтаваобленерго» перенесе деякі адреси до інших черг, аби в будинках були одночасно світло й вода.
Переглянути оновлений перелік адрес та черги, до яких вони відносяться, можна за посиланням.
Додамо, що нещодавно Полтаваобленерго» також залучило додаткові телефони для зв’язку з жителями області. За номерами надають відповіді на питання про усі види відключень світла, їхні причини та тривалість.
Усі вони працюють тільки під час застосування графіків погодинних відключень із 8:00 до 20:00.
Чому стаються знеструмлення, не передбачені погодинним графіком
Балансуванням попиту на електроенергію та можливостей її генерації займається «Укренерго». Як оператор, він дає вказівки по областях, скільки вони можуть споживати із загального обсягу. Раніше цю інформацію доводили у вигляді лімітів, а нині – кількості черг, які потрібно вимкнути, аби іншим вистачало для споживання в певну годину дня. Графік змінюється, залежно від ситуації в енергосистемі.
Диспетчери на місцях працюють над тим, аби тримати рівень споживаної електроенергії в області під контролем.
«Якщо більший попит, ніж виробляють електричної енергії, тоді йдуть спочатку графіки погодинних відключень. Якщо це не спрацьовує, графіки аварійних відключень. Якщо й це не спрацьовує – іде спеціальний ГАВ, а далі – розвал енергосистеми. Диспетчер “Укренерго” надає команди нашому диспетчеру. Самостійно ми не можемо щось вимкнути або ввімкнути», – говорить представник «Полтаваобленерго» Сергій Андрієвський.
Якщо обленерго не застосовує графіки відключень, ініціативу беруть диспетчери «Укренерго».
Роки на відновлення обладнання
Виробництвом електроенергії в Україні займаються теплові, атомні, гідроелектростанції, а також сонячні та вітрові. Вони генерують потужність, яку передають високовольтними мережами до областей.
Покривати потреби побутових і промислових споживачів раніше вдавалося, бо електростанції працювали у звичайному режимі: Росія не атакувала їх до 2022 року. Тепер вони пошкоджені/зруйновані й не можуть виробляти достатньо. Атомні електростанції не можуть покрити всі потреби, а найбільша з них – Запорізька – перебуває в окупації понад два роки.