Громада на Полтавщині хоче збудувати власну електростанцію

Ілюстративне фото

Джерело – iskra-energy.com

Яніна Мурдза22 січня 2024, 10:01

Збудувати сонячну електростанцію для забезпечення критичної інфраструктури планують у Миргородській громаді.

На випадок відключень світла громада хоче створити систему безперебійного живлення очисних споруд. Про це повідомили в Миргородській громаді 16 січня.

Для реалізації проєкту разом з громадською організацією «Екоклуб» громада розробила техніко-економічне обґрунтування для встановлення сонячної електростанції (СЕС). Її ресурсом хочуть забезпечити систему водопостачання та водовідведення.

У планах громади є три можливі варіанти потужності майбутньої СЕС. Найбільш оптимальним назвали варіант з потужністю 978 кВт, яка покриватиме 57% річних потреб водоканалу в електроенергії. Розрахована вартість такого проєкту становить майже 2,2 млн євро.

Розрахунок можливих потужностей і вартості сонячної електростанції в Миргородській громаді

Заплановані СЕС для критичної інфраструктури стануть пілотними для Миргородської громади. Сонячна електростанція у парі з акумулятором дозволить очисним спорудам працювати за умов відключень світла.

Для реалізації проєкту громада хоче залучити співфінансування та шукатиме інвестиції.

Нагадаємо, що торік стало відомо про плани збудувати вітрову електростанцію на Полтавщині. ДТЕК заявив про плани створити Полтавську вітрову електричну станцію у Глобинській громаді.

Вітрова електростанція на Полтавщині

Розпочалися передпроєктні роботи щодо розміщення Полтавської вітрової електричної станції. Вітровий парк погодили з місцевою владою. ДТЕК пише, що 26 жовтня 2023 року підписали тристоронній договір з Глобинською міською радою та підрядником з проєктування.

У межах договору виконають інженерно-геодезичні вишукування, розроблення детального плану територій тощо. Підготовчий етап має завершитися до травня 2024 року.

«Ми цілеспрямовано й усвідомлено йдемо в цей регіон, оскільки він є енергодефіцитним і потужна електростанція тут дуже потрібна. Електроенергія з Полтавської ВЕС дасть поштовх до більш стрімкого розвитку виробництв в Полтавській та суміжних областях», – говорить заступник директора компанії Олег Соловей.

ДТЕК планує забезпечити Полтавський регіон електроенергією і підвищити енергетичну безпеку України за допомогою нової вітрової електростанції.

Де будували вітрову електростанцію в Україні

Видання «ШоТам» розповідало, що вітрова енергетика в Україні один з потужних напрямів розвитку сучасної енергетики будь-якої країни. Україна має значний природний потенціал для реалізації вітроенергетичних проєктів.

Ботієвська ВЕС – найбільша вітрова електростанція України. Будівництво здійснювали у дві черги: в грудні 2012 року було запущено 30 агрегатів, у квітні 2014 року — ще 35.

Потужність станції дозволяє забезпечити електроенергією південь Запорізької області, а раніше – частину Криму до анексії. Станція дозволяє знизити шкідливі викиди в атмосферу приблизно на 730 тис. т вуглекислого газу, що прирівнюється до викидів 365 тисяч машин щороку. За 20 років експлуатації електростанції можна буде заощадити 34,8 млн т вугілля, які б знадобилися для роботи вугільних енергоблоків.