Громадська організація «ПОЛТАВА СЬОГОДНІ ПОЛТАВА» вдруге пройшла оцінку рівня організаційного розвитку ОГС

Аліса Куценко09 лютого 2024, 10:02

Результатом роботи, крім оцінки, стали попередній план і рекомендації з оргрозвитку.

Проведена оцінка ґрунтувалася на комплексній методиці, що містить: визначення етапу життєвого циклу організації; оцінку ОР за методикою UNDP (оцінку потенціалу організації за методом «3-х кіл», виміри спроможності за методом восьмикутника, оцінку сфер для розбудови спроможності за SATT / OSS), та ІСАР «Єднання». 

Інструменти для проведення оцінки включали: анкетування ключового персоналу (співробітників); анкетування учасників організації; анкетування органів Правління; опитування партнерів організації та бенефіціарів; проведення групових зустрічей та персональних інтерв’ю; вивчення розроблених документів, стратегій, політик та процедур.

Оцінку у межах «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства» проводив зовнішній експерт Григорій Кравцов, який спеціалізується на стратегічному плануванні та організаційному розвитку, фандрайзингу, розробках фандрайзингових стратегій.

Так, зокрема позицію організації на шкалі життєвого циклу він визначив, як перехідний період від стадії Украплення/Активна діяльність до стадії Молодість. Відповідно, ГО має ознаки обох періодів.

Загалом організація має ряд сильних сторін та ефективних практик, які впроваджуються системно. Ці практики можуть бути не на 100% формалізовані, але даний етап організаційного розвитку допускає відсутність формалізації.

По завершенню спільної роботи ГО отримала:

  • 1.Оцінку оргрозвитку
  • 2. Рекомендації з оргрозвитку
  • 3. Попередній план оргрозвитку

Після проведення зовнішньої оцінки в організації провели стратегічну сесію, результатом якої стали стратегічні плани розвитку підрозділів ГО та зміни у кадровій політиці.

Цей захід оцінки рівня організаційного розвитку створено ГО «ЗМІСТ ПОЛТАВА» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст публікації не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.