ХАМАС убили 260 людей на музичному фестивалі в Ізраїлі

Фестиваль електронної музики проводили за 5 кілометрів від кордону із Сектором Гази. За інформацією організації Zaka, унаслідок атаки ХАМАС на Ізраїль 6-го жовтня від куль палестинських терористів загинуло близько 260 відвідувачів фестивалю, певна кількість людей вважаються зниклими безвісти чи полоненими.

Бразильський фестиваль Universo Parallelo, що приурочили до єврейського свята Суккот, проводили під назвою Supernova Sukkot Gathering у ізраїльській пустелі Негев поблизу Сектора Гази. За словами організаторів, метою було викликати у відвідувачів відчуття «внутрішнього спокою, миру і гармонії».

У коментарі для Kan News, медик Янів, що перебував на місці, оцінив загальну кількість відвідувачів фестивалю у три тисячі людей 20–40 років. Подія налічувала три музичні сцени, поруч розкинули наметове містечко.

На світанку на території фестивалю пролунала сирена, потім зникло світло. Близько 6:30 на місце увірвалися терористи ХАМАС на автомобілях, впритул розстрілюючи рейверів. На опублікованому в Twitter відео видно, що відвідувачі фестивалю почали бігти до автомобілів, а палестинці стріляли їм у спину й захоплювали заручників.

Відвідувач фестивалю розповів BBC, що одна з груп цивільних заховалася у скупченні дерев і кущів поблизу місця події. Терористи прочісували ліс та розстрілювали всіх, кого вдалося знайти. Видання Tabletmag опитало очевидців: вони бачили, як ХАМАС ґвалтували, а потім убивали жінок на території для рейву. Жертв також брали у полон — пізніше у мережі з’явилися відео, як жінки з фестивалю проходять по вулицях Гази з закривавленими ногами.

На момент початку операції ХАМАС проти Ізраїлю в країні перебувала українська співачка Kola. Вона повідомила в Instagram-сторіз, що вона в безпеці. Ми звернулися за коментарем до команди виконавиці, але отримали відмову.

Речник армії Ізраїлю Даніель Хагарі повідомив, що ЦАХАЛ (ізраїльська армія) вдалося повернути контроль над усіма містами на кордоні з Газою. Оперативний штаб МЗС України в Ізраїлі зазначив, що вивіз із міста Сдерот (поблизу Гази) українського хлопчика, який отримав поранення під час терористичної атаки. Також вдалося знайти п’ятьох громадян України, яких раніше вважали зниклими безвісти.