«Хамерман Знищує Віруси» критикує віцепремʼєр-міністерка. Що каже гурт

Гурт «Хамерман Знищує Віруси» захейтили за виступ на гірськолижному курорті Драгобрат. Його також розкритикувала віцепремʼєр-міністерка Ірина Верещук. СЛУХ звернувся до Альберта Цукренка, учасника ХЗВ, аби дізнатися, що гурт думає про критику з боку посадовців і її вплив на діяльність колективу.

Щоб першими дізнаватися новини музики та культури, підписуйтесь на наш Telegram та Instagram.

26 січня «Хамерман Знищує Віруси» виступали у готелі «Різдво» на Закарпатті у своїх звичних образах. Відео з концерту завірусилося у соціальних мережах та викликало шквал обурення серед користувачів.

До критики епатажного гурту та «голої вечірки», як назвали виступ у мережі, долучилася також віцепремʼєр-міністерка України Ірина Верещук, яка заявила, що «ці речі треба вже якось припиняти».

Це не перша критика гурту з боку державних посадовців. У 2018 році міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків запропонував освятити місце, де виступав дует на фестивалі Porto Franko, а обласна поліція відкрила кримінальне провадження за фактом хуліганства.

Альберт Цукренко розповів СЛУХ про «нове досягнення» у вигляді обурення віцепремʼєр-міністерки і те, як така критика впливає на творчість «Хамерман Знищує Віруси».

Вітаємо з новим досягненням! Ви тепер обурили цілу віце-прем’єр-міністерку. Як вважаєте, це підвищення вашого статусу, вихід на новий рівень моральних проблем, які ви створюєте держпосадовцям? Чи з мером Івано-Франківська було жвавіше?

Найбільше запам’ятовується перший секс… пардон, перший скандал національного рівня. Тож так, з Марцінківим було яскравіше. Ще ж не забуваймо, що тоді проти нас відкрили кримінальну справу… Хоча давайте почекаємо, чим закінчиться нинішня історія. 

Щодо проблем для високопосадовців — скільки живу, стільки переконуюся, що всі свої проблеми вони створюють власноруч. Ми лише спостерігаємо за цим з сумішшю захвату і крінжу, і колекціонуємо скріншоти постів.

Чи ображає вас, що Ірина Верещук не знає, хто такі ХЗВ і в чому концепція гурту?

Нас ніколи не внесуть ні в які рок- чи поп-енциклопедії, не дадуть Шевченківську премію чи навіть грант від УКФ (тому ми й не просимо), незважаючи на всі наші таланти. Ми — тінь української масової культури, і хоча ми й стирчимо вже 27 років начебто на поверхні, треба хотіти зазирнути в тінь, інакше про нас не дізнаєшся і тим більше не розберешся. Це не кожному потрібно, і це нормально. 

Що треба зробити в країні, щоб оголене тіло на виступах перестало сприйматися як шок, сенсація і зневага до будь-чого?

Треба, щоб ми протрималися на сцені ще 27 років. 

Чи скучили ви за такими скандалами? Цей бік вашої творчості вам подобається чи все ж приносить незручності?

З одного боку, я відчуваю щось типу спортивного азарту, коли таке починається. З іншого, це швидко набридає: ти наперед знаєш, як звучатимуть аргументи, чому нас треба розстріляти, куди нам що засунути і куди нас відправити. Але є й приємні наслідки: крім поповнення у колекції скрінів, це ще й величезна хвиля підтримки в соцмережах (зараз несеться цілий потік постів і сторіс під умовним тегом #від’їбітьсявідХЗВ, це просто море любові від найсимпатичніших людей нашої країни, я ніяк не можу до цього звикнути). 

Ще один приємний побічний ефект: у нас за дві доби стався солдаут на запланованому концерті в Києві (там 100% прибутку піде на ЗСУ). На концерти в інших містах квитки теж розлітаються. Тож дякую всім-всім, включно з пані Верещук!

«Хамерман знищує віруси» — музичний гурт Альберта Цукренка та Володимира Пахолюка, заснований у Сумах у 1996 році. У 2023-му Альберт виграв суд проти УКФ, який виключив його зі складу кандидатів в експерти через «порушення моральних норм». На думку самого артиста, причина — відверті сценічні образи ХЗВ