Харчування має бути збалансованим: прикарпатцям розповіли про загальні принципи прийому їжі

Війна та стрес стають однією з причин, які суттєво впливають на зміну харчових звичок.

Своєю чергою, це часто призводить до меншого споживання фруктів, овочів, цільного зерна та горіхів, у той час, як більшає споживання продуктів з високим вмістом цукру, жиру та солі.

Втім, як наголошують фахівці, харчування під час війни обов’язково має бути збалансованим і поживним, щоб зменшити стрес та надати організму сили.

Про загальні принципи прийому їжі та харчування, журналістка Фіртка розмовляла з лікаркою-терапевткою, дієтологинею Тетяною Чевалюк.

Як пояснює фахівчиня, від харчування залежить психоемоційний стан, витривалість і стійкість до стресів, а також загальний стан здоров’я.

“Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов’язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги”, — каже лікарка.

Так, важливими є:

  • триразове харчування як база, можливі перекуси за бажанням,

  • тепла вода, адже вона розігріває,

  • не зловживати шкідливою їжею. Адже, якщо поспіхом перекусити бутербродами з обробленим м’ясом, чи солодкими тістечками, або іншим калорійним продуктом, це швидко переб’є апетит.

«Якщо переїдання відбувається на фоні емоційно-нестійкого стану, тоді обов’язково запасаємось заспокійливими препаратами, починаючи із легших, рослинних.

Тому що, коли нам складно прийняти реальність, такою, як вона є, то нам варто допомогти собі, а не виснажувати нервову систему.

Нам потрібно берегти сили на момент святкування перемоги України», — зазначила дієтологиня.

Детальніше читайте у матеріалі.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Як нагріти чи приготувати їжу без електрики: поради, що стануть в пригоді

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)