Херсонка, яка здавала позиції ЗСУ, отримала умовний строк

271 Фото ілюстративне

Херсонський міський суд Херсонської області визнав місцеву мешканку винною у незаконному поширенні інформації про місцеперебування Збройних сил України.

Про це повідомляє Судовий репортер.

Слідчі встановили, що 16 листопада 2023 року фігурантка телефоном розповідала про машини військових ЗСУ, що стояли на неробочій заправці та біля колишнього кінотеатру. Стало відомо, що вона нібито не знала про те, що її співрозмовник співпрацює із ФСБ. 

Також, 1 грудня 2023 року в чотирьох телефонних розмовах обвинувачена аналогічно розголосила перебування військової техніки та автомобілів ЗСУ зі зброєю біля готелю, називаючи адресу, кажучи, що в готелі також можуть жити українські військові. Один раз вона говорила із тим самим фігурантом, котрий, як зʼясувалося, був російським агентом, двічі з невстановленим громадянками України, ще один раз із неідентифікованою особою.

Після того, 2 грудня фігурантка вкотре спілкувалася телефоном з невстановленою громадянкою України та повідомила про два військові автомобілі, один з яких зі зброєю, біля готелю, а також, що в готелі можуть проживати солдати ЗСУ. 

У травні 2024-го в справі укладено угоду про визнання винуватості. Обвинувачена взяла на себе обовʼязок допомогти у викритті громадянина України, який співпрацює з росіянами. Вона повинна дати показання, що розповіла йому про розташування військових автомобілів біля колишнього кінотеатру і біля готелю в Херсоні.

Суд призначив узгоджене сторонами покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі зі звільненням від його відбування на іспитовий строк у вигляді трьох років.

Читайте також: Зрадник з Олешок отримав 15 років ув’язнення з конфіскацією.