Хотів звільнитись зі служби за станом здоров’я: суд зобов’язав військову частину повторно розглянути рапорт

Справу з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував юрист.

Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», військовослужбовець звернувся до військової частини із рапортом на звільнення з військової частини за станом здоров’я, пише Фіртка.

Чоловік долучив до нього всі підтверджувальні документи. У зв’язку із відсутністю у військової частини поштової адреси, вказаний рапорт надіслали засобами поштового зв’язку до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП) та до Міністерства оборони України для його направлення до військової частини за належністю.

Згодом військовослужбовця повідомили про направлення його рапорту до військової частини засобами фельд’єгерсько-поштового зв’язку.

Втім, вказаний рапорт не розглянули. Вважаючи таку бездіяльність протиправною, чоловік звернувся до суду.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що наслідком розгляду рапорту військовослужбовця про його звільнення з військової служби посадові особи, які мають право на його звільнення з військової служби, зобов’язані видати наказ по особовому складу про звільнення такого військовослужбовця з військової служби чи надати обґрунтовану відмову у задоволенні рапорту.

Вказане свідчить, що військова частина допустила протиправну бездіяльність щодо нерозгляду рапорту військовослужбовця від про звільнення його з військової служби.

У зв’язку із наведеним, суд визнав бездіяльність військової частини протиправною та зобов’язав останню розглянути рапорт.

Детальніше: рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду у справі №340/9216/23 від 27 грудня 2023 року.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну