Як можна заробляти на криптовалюті: популярні методи

Заробляти на цифрових монетах можна як активними, так і пасивними діями. Наприклад, ви можете обрати торгівлю або покласти криптовалюту на депозит і отримувати дохід у вигляді фіксованого відсотку. Кожен спосіб має свої особливості, тому варто завчасно визначити свої цілі, стійкість до складності процесу та ризику.

Криптовалюта: як заробити на класичних методах?

До класичних варіантів заробітку на цифрових активах можна віднести трейдинг та майнінг, який поступово втрачає свою популярність.

  • Торгівля криптовалютами (Trading).

Торгівля криптою на біржах – це процес купівлі та продажу монет з метою отримання прибутку від коливань їхньої ціни. Торгівля може відбуватися на короткострокових (денних) або довгострокових (інвестиційних) горизонтах. Щоб трейдинг був ефективним, варто комбінувати різноманітні стратегії та вміти керувати ризиками.

  • Майнінг криптовалют (Mining).

Майнінг – це процес створення нових блоків у блокчейні та отримання винагороди за це. Він вимагає спеціалізованого обладнання та програмного забезпечення, але може бути досить прибутковим у відповідних умовах. Проте такий заробіток на криптовалюті потребує дійсно масштабних інвестицій, тому популярність цього підходу поступово спадає.

Як заробляти на криптовалюті інакше: альтернативні рішення

До альтернативних методів можна віднести наступні підходи, які забезпечуються або функціонально проєктом, або торговою платформою для інвестицій в криптовалюту:

  • Участь у DeFi-протоколах.

Участь у децентралізованих фінансових (DeFi) протоколах, таких як ферми ліквідності, ставки на стабільні монети або участь у протоколах децентралізованих обмінів, може приносити прибуток у вигляді відсоткових ставок, комісій та токенів протоколів. Сьогодні це один з найпопулярніших підходів до того, як можна заробити гроші в інтернеті, якщо дозволяє природа цифрових монет.

  • Криптовалютний лендінг (Lending).

Надання цифрових активів у якості крипто-кредиту іншим користувачам за відповідними програмами криптолендингу може приносити пасивний дохід за рахунок відсоткових ставок.

  • Участь у Token Airdrops.

Ряд проєктів використовують програми роздачі токенів для привертання уваги користувачів. Участь у цих програмах дає можливість отримати безкоштовні токени. У майбутньому існує ймовірність зростання вартості, тому варто детально аналізувати курс по криптовалютам.

  • Участь у стейкінгу (Staking).

Стейкінг – це процес утримання криптовалюти на спеціальних гаманцях чи протоколах для підтримки роботи мережі та отримання винагороди від цього.

Перед вибором підходу ознайомтесь з тим, що таке крипта, яка вас цікавить, дізнайтеся про її природу, та як вона може забезпечити вас додатковим заробітком.