Імла над Полтавою: що кажуть про забруднення повітря фахівці

Полтава опівдні

Фото ЗМІСТу

Яніна Мурдза02 квітня 2024, 14:04

Тепла повітряна маса з півночі Африки принесла в Україну хмару пилу. Фахівці фіксують на Полтавщині перевищення показників забруднення повітря, які не несуть серйозної загрози для здоров’я людей.

Про ступінь забруднення повітря повідомив Полтавський обласний центр з гідрометеорології 2 квітня. Хмара пилу з Сахари переміщується на висоті 5-7 км, тому можна спостерігати помутніння неба та імлу. За словами метеорологів, на приземний шар повітря це явище не має значного впливу.

Лабораторні спостереження за забрудненням повітря в Полтаві та Кременчуці зафіксували невеликі перевищення гранично допустимих концентрацій пилу у 1,3 раза. В умовах сухої та вітряної погоди навесні такі показники не є рідкістю, тож серйозно не загрожують населенню. За рештою забруднювальних домішок у повітрі перевищення не фіксують.

Гідрометцентр повідомляє, що до кінця тижня на Полтавщині збережеться суха погода, а температура повітря з 3 квітня знизиться на 6-8 градусів, але залишатиметься вищою за кліматичну норму.

Хмара пилу й забруднення повітря в Полтаві

Нагадаємо, що якість повітря в Полтаві погіршилася через зростання вмісту пилу. Йдеться про зростання концентрації забруднювачів PM 2.5. Це дрібнодисперсні речовини, які можуть потрапляти в легені та кров і призводити до проблем зі здоров’ям. 

Вміст пилу в повітрі Полтави коливався в межах 70-100 впродовж минулої доби. 

В Українському гідрометцентрі попередили, що пил дістався областей заходу України 31 березня, а з 1 квітня очікували його поширення на більшість областей України.

У прогнозі щодо якості повітря в Полтаві на найближчий час йшлося про підвищений рівень забруднення пилом на наступні три дні.