Історія життя та військовий шлях: в Івано-Франківську показали фільм про легендарного Героя України”Да Вінчі”

У вівторок, 14 травня, в Івано-Франківську відбувся показ документального фільму “Да Вінчі”, присвяченого пам’яті Героя України Дмитра Коцюбайла.

Про головний посил фільму розповів режисер Володимир Сидько, пише Фіртка.

“Нашою основною метою було створити історичний документ, який докладно розказав би про історію життя, військовий шлях такого легендарного воїна, як Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі».

Тому фільм починається з самого початку, з перших днів його народження і до самого останнього дня, коли Герой загинув. Ми намагалися розкрити в цьому фільмі саме історію та формування характеру Дмитра і що на нього повпливало, який Герой був.

Тому записали інтерв’ю не лише з його рідними та друзями, але й записали зі шкільними вчителями, вчителями з ліцею художнього, де він навчався.

Записали інтерв’ю з побратимами, коханою і всіма, хто міг максимально розказати не лише історії, які разом пережив з Дмитром, але який у нього був характер і що це була за людина”, — каже Володимир Сидько.

Зі слів режисера, сам фільм складається з архівних матеріалів. У стрічці родзинкою стали кадри, які ніхто не бачив. Це кадри з бодікамери з GoPro, яка була на шоломі у «Да Вінчі». 

“А також з архівів, які мені вдалося знайти з відкритих джерел в мережі. У фільмі є анімація.

Знімальний процес тривав близько двох-трьох місяців, коли ми записували інтерв’ю. Найбільше складнощів було саме з тим, щоб записати його побратимів, які зараз воюють. Тому що не завжди в них був час.

Показ фільму «Да Вінчі» вже відбувся у Клівленді та Детройті.

Найближчі покази фільму будуть в Угорщині для української діаспори та близько п’яти показів буде у Великій Британії.

Пізніше фільм вийде в широкий прокат в усіх кінотеатрах України”, — зазначив Сидько.

Нагадаємо, Дмитро Коцюбайло з Задністрянського під Бурштином став першим в історії незалежної України добровольцем, якому присвоїли звання «Героя України».

«Да Вінчі» — доброволець, який був учасником Революції гідності, а з 2014 року став на захист України. Тоді захиснику було лише 18 років.

У 21 рік став наймолодшим командиром 1-ї штурмової роти ДУК «Правий сектор».

Командир 1-го окремого механізованого батальйону Сухопутних військ ЗСУ «Вовки Да Вінчі» Дмитро Коцюбайло загинув 7 березня 2023 року під Бахмутом.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

В Івано-Франківську відкрили меморіальну дошку Герою України Дмитру Коцюбайлу «Да Вінчі» (ФОТО)

Прикарпатський воїн Роман Гломба та мати Дмитра “Да Вінчі” Коцюбайла отримали перші сертифікати на квартири

В Івано-Франківську відбувся показ документального фільму “Да Вінчі”, присвяченого пам’яті Дмитра Коцюбайла