Історія спасіння людства: що символізує Плащаниця

В осередку величних відправ та зворушливих обрядів Великої п’ятниці стоїть свята плащаниця.

Яка роль плащаниці для християн та що вона символізує, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

Зі слів священника, Плащаниця є тим полотном, про котре говорить Євангеліє, що послужило для того, щоб огорнути тіло Ісуса, знятого з хреста, і покласти у труну.

“Вона представляє історію спасіння людства, яку Бог-Отець здійснив через хресну смерть і воскресіння свого небесного Сина. Обхід довкола храму з Плащаницею символізує похорон Христа.

У Велику п’ятницю й суботу вірні йдуть до Плащаниці, щоб вклонитися Спасителеві. Вона лежить у церкві до ранку Великодня. Її пильнують вартові, зокрема молодь”, — каже монах.

Отець пояснює, християни підходять до Плащаниці й з великою побожністю цілують на колінах п’ять головних Христових ран.

“У такий спосіб вони хочуть висловити Йому вдячність за безмежне милосердя, тому що Він відкупив нас Своєю смертю, врятувавши від диявольської неволі.

Важливо це не робити у тривалих важких гріхах, аби уникнути образно зрадницького «поцілунку Юди».

До речі, свята Гертруда Велика, монахиня ордену св. Бенедикта (жила в ХІІІ ст.) отримала особливу благодать від Всевишнього: Ісус об’явив їй загальну кількість ран, отриманих під час Своїх хресних мук,  ̶  5466″, — наголошує Миколай Микосовський.

Більше читайте у матеріалі: Перемога над пеклом та смертю: священник з Прикарпаття про значення Вербної неділі та обряди Великоднього тижня

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

“Кличе кожного з нас”: монахиня з Івано-Франківщини про рішення присвятити життя Богу

Духовні та практичні виклики під час війни: розмова із сестрою Згромадження Пресвятої Родини у Гошеві (ФОТО)

Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО)

Страсна п’ятниця: прикарпатський священник розповів, чому цей день особливий для церкви та вірян