Керування дронами вивчатимуть у школах Полтавщини – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Ілюстративне фото

Джерело – nashkiev.ua

Альбіна Ковпак26 лютого 2024, 13:02

Для викладачів «Захисту України» проводять курси з підвищення кваліфікації, аби вони навчали дітей керуванню дронами, мінній безпеці й тактичній медицині.

Про плани вивчати керування дронами повідомили у Полтавському обласному ТЦК та СП.

До програми дисципліни «Захист України» на 2023-2024  внесли зміни – відтепер на уроках учні навчатимуться тактичній медицині, мінній безпеці, орієнтуванню на місцевості та керуванню безпілотників.

Для цього викладачі предмету на Полтавщині пройшли курси з підвищення кваліфікації. Розпочали з безпілотників, а в подальшому планують провести подібні курси з тактичної медицини.

Керування дронамиКерування дронами

Покращення якості викладання «Захисту України»: на що планують витратити гроші

Усього для покращення якості викладання предмету з держбюджету виділили 1 млрд 745 млн грн. З них понад 88 мільйонів гривень розподілили на Полтавщину:

  • 83 млн 554 тис. грн – на закупівлю обладнання;
  • 5 млн 60 тис. грн – на професійний розвиток учителів предмету «Захист України».

Гроші зможуть використати школи та заклади професійної й фахової передвищої освіти. За ці гроші можна купити:

  • симуляції керування дронами;
  • навчальні тири й макети;
  • аптечки й тренажери для серцевої реанімації, тренажер дефібрилятора, турнікети тощо;
  • навчальні набори для роботи з електронікою, зв’язком і 3D-друком.

Пізніше кошти передадуть місцевим бюджетам.

Викладання предмету «Захист України» на Полтавщині

У 2022 році стало відомо, що через неякісне викладання предмета «Захист України» у школах Полтавщини поводженню зі зброєю дітей навчають військові. Причиною стали недостатній кваліфікаційний рівень вчителів та відсутність необхідного спорядження у школах.

«Військово-патріотичне виховання молоді Полтавщини є одним із завдань Полтавського обласного ТЦК та СП. На жаль, на сьогодні, рівень викладання предмета “Захист України” не відповідає визначеному стандарту освіти. Цьому причина і слабке кадрове забезпечення, і недостатнє матеріальне оснащення – відсутність тирів, навчальної зброї, смуг перешкод, обладнаних класів тощо», – писали в обласному військкоматі.

Зауваження військових абсолютно зрозумілі. Головний освітянин області Євген Кончаковський каже, що їхня претензія полягає у забезпеченні і кваліфікації людей, які мають викладати цей предмет. Це питання розглядали з громадськими радами, центром патріотичного виховання й вирішили, що потрібно створювати опорні центри військового вишколу.