Командувач ОК Південь оголосив про відставку

488 Генерал-майор Андрій Ковальчук. Фото: Оперативне командування "Південь"/Facebook.

Генерал-майор Андрій Ковальчук повідомив про перехід на новий напрямок роботи — навчання військовослужбовців.

Про це повідомляє Оперативне командування «Південь» у Фейсбук.

Командувач звернувся до військовослужбовців і  подякував за роки служби.

«Дякую вам за спільну службу! Ці два з половиною роки стали непростим та насиченим періодом життя кожного з нас. Ми разом звільнили від окупанта частину Одещини – острів Зміїний – і левову частку територіального моря України, Миколаївщину і Херсонщину на правому березі Дніпра. Ми виконували бойові завдання, відбиваючи зухвалий ворожий десант, відкидаючи і втопляючи ворожі кораблі, створюючи безпрецедентні історичні факти новітньої ери наших Збройних Сил», — йдеться у дописі.

Генерал також повідомив, що надалі виховуватиме молодих офіцерів.

«Із впевненістю в нас і в наших з вами силах залишаюсь в єдиній армійській родині, і в вихованні молодих офіцерів впровадживатиму ті самі принципи й вимоги, що завжди мав і маю до себе й тих, кого веду за собою: честь, порядність, патріотизм, відповідальність, відвага і розсудливість, – з цього зростає справжній командир, який здатний бути взірцем для наслідування і виховувати власним прикладом свій бойовий колектив. Так формується новітнє військо демократичної незалежної держави. Бажаю кожному бачити в цьому свої перспективи», — зазначив Андрій Ковальчук.

Пізніше на сторінці Одеської військової академії у Фейсбук з’явився допис про призначення генерал-майора Андрія Ковальчука керівником навчального закладу.

Довідково:

На початку російсько-української війни Андрій Ковальчук, у 2014 році, воював у складі 80-ї окремої аеромобільної бригади, під час деблокування Луганського аеропорту отримав поранення.

У серпні 2016 року Ковальчука нагородили званням Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”. Також він отримав ордени Богдана Хмельницького II та III ступенів.

З 2016 до 2021 року був першим заступником командувача Десантно-штурмових військ Збройних сил України.