Комплексне відновлення фар автомобіля

авто поліровка

Одним із слабких місць сучасних автомобілів є низька якість фар, точніше матеріалів, з яких виготовляється скло. Особливо це стосується середнього та бюджетного цінового сегмента, де низька ціна автомобіля досягається за рахунок здешевлення низки елементів, у тому числі якості світла.

Полірування фар є затребуваною послугою, тому що від яскравості освітлення залежить не тільки комфорт самого водія, а й безпека на дорозі, ступінь видимості машини у темну пору доби та в погану погоду.

Найбільш поширеним матеріалом, з якого виготовляють сучасні фари, є полікарбонат – це полімерний матеріал, що має хороші показники прозорості та провідності світла. Мінусом же є те, що він найбільше зазнає впливу зовнішніх факторів, що призводить до втрати якості світла.

Через кілька років на новому авто можна помітити, що і ближнє, і дальнє світло вже не таке яскраве, як було при покупці. Заміна скла на китайські аналоги не обіцяє нічого хорошого, а оригінальні запчастини досить дорогі. Найкращою альтернативою в даному випадку буде полірування фар.

Чому у сучасних автомобілів втрачається якість світлового потоку

Втрата яскравості фар викликана кількома факторами:

  • абразивні матеріали, що потрапляють на скло під час їзди (пісок, гравій, пил, комахи, трава та гілки);
  • матова поверхня, що утворюється у процесі миття авто;
  • вплив смогу та хімічних реагентів у місті;
  • попадання бруду на внутрішню поверхню;
  • втрата якості ламп ближнього та далекого світла.

Поява на зовнішній поверхні фар дрібних подряпин і сколів призводить до попадання в них пилу, бруду, брудної води, які вже не видаляються при миття. Це і є найчастішою причиною втрати прозорості скла. Полірування фар досить легко і недорого повертає заводські властивості фар і надає склам початковий блиск.

 

Полірування фар та інші способи відновлення та захисту

Існують покрокові інструкції, як робиться полірування фар самостійно. Однак відразу слід застерегти – відсутність належного досвіду та техніки володіння інструментом часто призводить до ще гіршого результату, ніж було до цього.

Полірування фар – це методичний процес, де важливо дотримуватися техніки, вміти працювати зі шліфмашинкою на малих і високих оборотах, знати, які пасти можна застосовувати для того чи іншого типу скла.

Професійне полірування фар не дуже дороге, його виконують на студіях детейлінгу. Ознайомитись з особливостями та результатами полірування фар можна на прикладі робіт автостудії «Чисто&Конкретно», розташованої в центрі Києва.

В цілому, комплексне полірування фар виглядає наступним чином:

  • Очищення фар та оцінка їх стану, перевірка забруднень на внутрішній поверхні;
  • Знежирення поверхні;
  • Шліфування абразивним колом за допомогою шліфувальної машинки, для усунення сколів та подряпин;
  • Полірування із застосуванням м’якого кола та пасти;
  • Перевірка результату та, при необхідності, повторне полірування.

Разом з поліруванням фар рекомендується захищати скло антигравійною плівкою. Така плівка має товщину до 200 мікрон та відмінні властивості прозорості. А найголовніше, що надалі таку плівку також можна полірувати.