Крапку поставив Верховний суд: приватну компанію позбавили спецдозволу на бурштинове родовище у Житомирській області | Журнал Житомира

  • Фото: ілюстративне
  • 27 січня, 2024 9:34

Позицію прокуратури Житомирщини щодо незаконності видачі товариству спецдозволу на розробку родовища бурштину на площі 10670 га підтримав Верховний суд.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

“Верховний суд вдруге підтримав позицію прокуратури Житомирської області та визнав незаконність видачі товариству спеціального дозволу на користування надрами, що на території Овруцького району. Наразі залишено у силі попередні рішення судів, якими скасовано спецдозвіл про надання приватній структурі права здійснювати геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку бурштину на площі 10670 га. Відтак, намагання товариства протиправно, на позаконкурсних умовах, займатися видобуванням бурштину на Житомирщині виявилися марними”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у 2016 році товариство отримало від Держслужби геології та надр України поза аукціоном зазначений спецдозвіл на користування родовищем. Дозвіл у такий спосіб видали нібито за наявності орендованого цілісного майнового комплексу, пристосованого для геологорозвідувальних робіт та дослідного видобутку бурштину.

“Проте прокурори встановили, що насправді відповідач не орендує цілісний майновий комплекс в межах родовища, а лише підвальне приміщення з мотопомпами та частину земельної ділянки в іншій місцевості. Заявлені прокуратурою вимоги про скасування безпідставно виданого дозволу підтримали суди усіх рівнів, у тому числі і Верховний суд.  Тоді відповідач подав заяву про перегляд справи нібито за нововиявленими обставинами, стверджуючи, що сукупність наявних активів підприємства повністю відповідає поняттю «цілісний майновий комплекс». Суди першої та апеляційної інстанцій прийняли рішення на користь товариства, відмовивши в задоволені позову прокурору”, – розповіли в прокуратурі.

Суд найвищої інстанції 17 січня вдруге визнав вимоги прокуратури обґрунтованими та поставив остаточну крапку, скасувавши спеціальний дозвіл на користування надрами на родовище бурштину ділянки Козюлівська.  

Прокуратура Житомирщини і надалі дотримуватиметься принципової, послідовної позиції щодо захисту інтересів держави і громад, зокрема, у сфері надрокористування.